İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Son On Yılın En İyi Anime Filmleri. İzleme Listenize Ekleyeceğiniz Anime Film Önerileri

Son güncelleme tarihi Ekim 6, 2021

İzleme listenize eklemek isteyeceğiniz ve ağırlıklı olarak 2015 yılından sonra vizyona girmiş en iyi anime film önerileri yazımız ile karşınızdayız. Tür olarak anime filmlerinin olmazsa olmazı dramı da kapsayan anime film önerilerimiz içerisinde tarihi, fantastik, romantik ve okul temalı animeler mevcut. En iyi Anime film önerileri yazımızı beğenirseniz lütfen paylaşmayı unutmayınız.

Son Yılların En İyi Anime Film Önerileri

1. Kono Sekai no Katasumi ni (In This Corner of the World)

Tür: Dram, Seinen, Tarihi
Stüdyo: MAPPA
Yayın Tarihi: 12 Kasım 2016
Süre: 2 saat 48 dakika

en iyi Anime film önerileri
En çok izlenen anime film önerileri – In This Corner of the World

Konusu: Anime film öneri listemizin ilk filmi, tarihi bir drama olan ve Pasifik savaşı döneminde Hiroşima’ da yaşayan bir aile konu alan” In This Corner of the World ” . Suzu Urano, çizim yapmayı ve hayal kurmayı seven sevecen, saf bir kızdır. Evlilik zamanı geldiğinde, çok az tanıdığı bir adam olan Shuusaku Houjou ile evlenmek için çok sevdiği evini bırakmak zorunda kalır. Yeni hayatına başlarken o dönem de olan savaşın etkileri geri dönülmeyecek noktalara getirerek çevreye uyum sağlamasını zorlaştırır. Savaş tam da Suzu’nun arka bahçesine geldiğinde ve barış yerini vahşete bıraktığında Suzu, kendisini ve sevdiklerini nasıl destekleyecek?

2. Kokoro Ga Sakebitagatterunda (The Anthem of the Heart)    

Tür: Romantizm, Okul, Dram
Stüdyo: A-1 Pictures
Yayın Tarihi: 19 Eylül 2015
Süre: 1 saat 59 dakika

en iyi Anime film önerileri
En çok izlenen animeler – Kokoro Ga Sakebitagatterunda

Konusu: Jun Naruse, hayatını peri masallarıyla ve mutlu sonlarla renklendirmiş çok konuşan gevee bir kızdır. Bir gün istemeden babasının yasak aşkını ortaya çıkarınca ailesi dağılır. Anne ve babasının boşanmasından Naruse sorumlu tutulur. Bu olay nedeni ile çok ağlayan ve pişmanlık yaşayan Naruse’nin karşısına onun ağzını mühürleyen bir yumurta perisi çıkar. Lisede bile bu peri yumurtası Naruse’nin konuşmasını engeller. Böyle yaşamaya alışan Naruse aşık olursa ne olur ?

3. Sayonara no Asa ni Yakusaku no Hana wo Kazarou (Maquia: When The Promised Flower Blooms)

Tür: Dram, Fantezi
Stüdyo: P.A Works
Yayın Tarihi: 24 Şubat 2018
Süre: 1 saat 55 dakika

en iyi Anime film önerileri
En çok izlenen animeleri – Maquia

Konusu: En çok izlenen anime önerileri listemizde mükemmel bir hikayeye sahip Maquia var. Yüzyıllar boyunca yaşayabilen ve insanlığın günlük yaşam ve dertlerinden ayrı kalabilen mistik varlıklar olan “Lorph” adlı özel bir ırkın üyesidir. Ancak Maquia, küçük yaşta yetim kaldığı için her ne kadar yanında halkı olsa da kendini hep yalnız hissetmiştir. Klan şefinin uyarıları yüzünden dış dünyayı hayal etse de dışarıya çıkmaya cesareti yoktur.

  Bir gün Mezarte krallığının topraklarını işgal etmesiyle kendini dış dünyada bulur. Savaşın ortasında kalan Maquia, öfkeden deliye dönmüş bir savaşçı tarafından kaçırılır ve evinden uzakta bir ormanda terk edilir. Bu sefer gerçekten yapayalnız kalmış Maquia, uzaktan bir bebeğin ağlama sesini duyar. Harap olmuş bir köyde onu bularak adını Ariel koyar ve onu kendi çocuğuymuş gibi büyütmeye karar verir. Kendisinden daha çabuk yaşlanan bu çocuğu nasıl yetiştireceği ve içindeki yalnızlıkla nasıl başa çıkacağını bilmese de her şeyi bir şekilde yoluna koymaya çalışır.

4. Shikioriori (Flavors of Youth)

Tür: Dram, Yaşamdan Kesitler, Romantizm
Stüdyo: CoMix Wave Films
Yayın Tarihi: 4 Ağustos 2018
Süre: ‘Bu film 3 bölümden oluşup bölüm başı 26 dakikadır.’

en iyi Anime film önerileri
En çok izlenen anime film önerileri – Flavors of Youth

Konusu: Üç farklı şehirde anlatılan bu üç hikâye, gençliğin kaybını ve yetişkinliğin ürkütücü gerçekliğini kapsıyor. Üç farklı karakter, bağların gücünü ve değerli hatıraların sıcaklığını keşfederken, bol miktarda erişte, ailenin güzelliği ve ilk aşkın denemeleri zamanın kaçınılmaz akışına dayanır. Günümüz dünyasının karmaşası içinde, geçmişin rahatlığını tanıyan bu tuhaf hikâyelere tanık olun ve gençliğin ihmal edilen lezzetlerini yeniden canlandırmaya çalışın.

5. Tenki No Ko (Weathering With You)

Tür: Dram, Fantezi, Romantizm, Yaşamdan Kesitler
Stüdyo: CoMix Wave Films
Yayın Tarihi: 19 Temmuz 2019
Süre: 1 saat 52 dakika

en iyi Anime film önerileri
En çok izlenen anime film önerileri – Weathering With You

Konusu: Tokyo’da sonsuza kadar sürecekmiş gibi olan bu yağan yağmurun ortasında, küçük bir yayıncıda iş bulan kaçak lise öğrencisi Hodaka Morishima ve yetim olan kardeşini ve kendini geçindirmek için iş bulmakla uğraşan Hina Amano‘nu yolları kesişir.  Hodaka, Hina’yı kötü adamlardan kurtarmaya çalışır ve beraber kaçarlar. Daha sonra, Hodaka, Hina’nın garip bir güce sahip olduğunu keşfeder: her dua edişinde güneşi çağırabilme yeteneği vardır. Bu yetenek başlarda işleri yoluna koyacak gibi dursa da gücün bir bedeli olacaktır. Anime film önerileri listesinin dram, fantezi, romantizm unsurlarını yaşamdan kesitler ile bize sunan anime si Weathering With You IMDb den 30 bin kullanıcı oyu ile 7,5 puan almıştır.

6. Koe no Katachi (Silent Voice)

Tür: Dram, Shounen, Okul
Stüdyo: Kyoto Animations
Yayın Tarihi: 17 Eylül 2016
Süre: 2 saat 10 dakika

en iyi Anime film önerileri
En çok izlenen animeler – Silent Voice

Konusu: Sağır Shouko Nishimiya yeni sınıfına geçtiğinde, Shouya ve sınıf arkadaşları sırf eğlence olsun diye düşüncesizce ona zorbalık eder. Shouko’nun annesine bu durum haber verildiğinde, onu başka bir okula transfer eder. Hızlıca gelişen bu üzücü olaylar yüzünden Shouya suçlanır ve dışlanır. Aradan geçen zaman sonunda lise üçüncü sınıfta, Shouya hala küçük bir çocukken yaptığı yanlışların pençesinden kurtulmak ister. Yaşattıklarından içtenlikle pişmanlık duyarken Shouko ile tekrar buluşup bunları telafi etmeye çalışır

7. Kimi no Na wa (Your Name)

Tür: Dram, Romantizm, Okul, Olağanüstü
Stüdyo: CoMix Wave Films
Yayın Tarihi: 26 Ağustos 2016
Süre: 1 saat 46 dakika

En iyi animeler
En çok izlenen animeler – Kimi no Na wa (Your Name)

Konusu: Mitsuha Miyamizu, Itomori’nin kırsal kasabasında yaşayan liseli bir kızdır. Kırsal kesimde yaşamaktan bıktığı için Tokyo’da bir hayat yaşamanın hayalini kurar. Aynı zamanda bir lise öğrencisi olan Taki Tachibana, Tokyo’da yaşayan ve mimariye büyük ilgi duyan, yakın gelecekte ise şehir planlayıcısı olmak isteyen bir genç erkektir. Bir gün rüyalarında, Mitsuha kendini başkentte bir erkek olarak, Taki ise kendisini kırsaldaki Itomori kasabasında bir kız olarak görür. Zaman geçtikçe bunun rüya olmadığını fark eden 2 genç rüyalarına daldıklarında beden değiştirdiklerini keşfederler. Her ikisi de bu durumla başa çıkmak için birlikte çalışırken, bu onların günlük hayatlarını acaba nasıl etkileyecek?

8. Kaguya-hime no Monogatari (The Tale of the Princess Kaguya)

Tür: Fantezi, Tarihi
Stüdyo: Studio Ghibli
Yayın Tarihi: 23 Kasım 2013
Süre: 2 saat 17 dakika

En çok izlenen animeler – The Tale of the Princess Kaguya

Konusu: Kırsal kesimin derinliklerinde bir ormanda bambu kesici olarak çalışan Okina, bir gün parlayan bir sürgünün içinde küçük bir bebek keşfeder. Onu hemen evine götürür, onun cennetten Dünya’ya gönderilmiş ilahi bir lütuf olan prenses olduğuna ikna olur. Okina ve karısı Ouna bu bebeği yanlarına alır ve kendi çocuklarıymış gibi yetiştirirler.

Ancak Okina ormanda büyük bir servet ve hazine bulduğunda Kaguya‘nın (bebeğe verdikleri isim) hayatı tamamen değişir. Okina kızını gerçekten bir prensese dönüştürebilme imkanına sahip olunca ailesini alıp başkentte bir yalıya yerleştirir. İstenmeyen bir kraliyet hayatına girmek için arkadaşlarını geride bırakırken, Kaguya’nın kökeni ve amacı yavaş yavaş gün yüzüne çıkar.

9.Kotonoha no Niwa (The Garden of Words)

Tür: Psikoloji, Yaşamdan Kesitler, Dram, Romantizm
Stüdyo: CoMix Wave Films
Yayın Tarihi: 31 Mayıs 2013
Süre: 46 dakika

En iyi animeler
En çok izlenen animeler – The Garden of Words

Konusu: Tokyo’da yağmurlu bir sabah, bir kunduracı olan Takao Akizuki, güzel bir bahçede oturup eşsiz ayakkabı tasarımları yapmak için okula girmemeye karar verir. Güzel ama gizemli bir kadın olan Yukari Yukino ile ilk defa burada tanışır. Ona yeni ayakkabılar yapmayı teklif eden Takao, bu yağışlı mevsimde Yukari ile buluşmaya devam eder. İkisi farkında olmasa da yan yana oldukları birbirlerinin kalplerindeki endişeleri hafifletirler. Ancak yağmur mevsiminin sonuna doğru gelmektedirler ve ilişkileri test edilecektir.                      

10. Mirai no Mirai                                        

Tür: Dram, Macera, Fantezi
Stüdyo: Studio Chizu
Yayın Tarihi: 20 Temmuz 2018
Süre: 1 saat 38 dakika

En iyi animeler
En çok izlenen animeler – Mirai no Mirai 

En iyi anime önerileri listemzin son filmi Mirai. Dört yaşındaki Kun Oota, ailesi ve köpeği Yukko ile tek çocuk olarak şımarık bir hayat yaşıyor. Takı bir gün aileye yeni bir üye katılana kadar. Yeni bebek kardeşi Mirai eve geldiğinde, Kun artık eskisi kadar ailesinin odak noktasında değildir. Bu durumu kıskansa ve dırdır etse de ailesinin bütün sevgisini kız kardeşi almıştır.  Kun, bu köklü değişime uyum sağlamasına yardımcı olmak için zamanda olağanüstü bir yolculuğa çıkar, ailesinin geçmiş, şimdiki ve gelecekteki benlikleriyle tanışır ve sadece bir ailenin parçası olmanın ne demek olduğunu değil, aynı zamanda ağabey olmanın da ne anlama geldiğini öğrenir. Anime film önerileri listemiz 10. yapım ile son buluyor. Umarız yaptığımız liste size yardımcı olmuştur. Diğer anime yazılarımız için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.