İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Kapıda Vize” İle Gidebileceğiniz En Güzel Ülkeler

Son güncelleme tarihi Ocak 22, 2022

“Kapıda vize” işlemi konsolosluk, büyükelçilik gibi kurumlar ile uğraşmadan sınır kapısında yapılan işlemler ile alabildiğiniz vize türüdür. Kapıda vize veren ülkeler aslında Vizesiz gidebileceğiniz ülkeler anlamına gelmektedir. Pasaportunuz, vize ücretine yetecek kadar döviz, otel yada konaklama rezervasyonları, Biyometrik fotoğraf, Vize başvuru formu , gidiş dönüş uçak bileti, Banka hesap dökümü (Bazı ülkeler birden fazla hesap dökümü isteyebilir ) belgeleri, Covid Aşı belgesi veya test Sonucu ile kısa sürede vize alabilirsiniz. Evraklar konusunu gideceğiniz ülkeye karar verdiğinizde araştırarak bilgi edinmenizde fayda var.

Kapıda Vize Ne kadar Sürede Alınır ve Ücretleri Nelerdir

Kapıda vize işleminde , girişte çok uzun kuyruklar yok ise ve evraklarınız tamam ise 10 dak. içerisinde sonuçlandırılır. Vize ücreti kalacağınız periyoda ve Ülkeye göre değişmektedir. Bu nedenle seyahate çıkmadan önce ilgili ülkenin konsolosluğundan bu bilgiyi rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Kapıda Vize Veren En Güzel Ülkeler


1. Maldivler

Maldiv Cumhuriyeti, Hint Okyanusu’nda 1.200 adadan oluşan bir devlettir. Yerleşim olarak kullanılan 300 adadan 200’ünde Maldiv Halkı yaşamaktadır. Kalan adalar ise otel ada olarak işletilmektedir. UNESCO tarafından koruma altında olan Atol yani mercan adası dahil 20’nin üzerinde mercan adası bulunmaktadır. Deniz altı ve üstü doğal dokusu Dünya üzerinde görebileceğiniz en güzel kombinasyonlara sahiptir.

Kapıda Vize ile gidilebilecek ülkeler
Kapıda vize veren ülkeler Maldivler

Özellikle deniz suyunun berraklığı ve barındırdığı canlı çeşitliliği mükemmel. Türkiye’den 8 saatlik direkt uçuşlar ile Maldiv cennetine gidebilirsiniz. Maldivlerde Para birimi olarak Rufiya kullanılmaktadır. 1 Rufiya 0,55 Türk Lirasına eş değerdir.

2. Bahamalar

Resmi adı Bahama Milletler Topluluğu, Karayipler’de yer alan takımada ülkesidir. Sayısız ada dan oluşan ülkenin bir çok adasında yerleşke bulunmuyor. Tropik bitki örtüsü ve deniz altı dünyası görülmeye değer. Direkt uçuş bulunmayan ülkeye en az iki aktarma ile gidebilirsiniz. Yolculuk süresi 1 günün üzerinde. Ülkede Bahama Doları kullanılmakta 1 Bahama Doları 8,40 Tl dir.

Kapıda vize ile gidilen ülkeler
Kapıda vize veren ülkeler – Bahamalar

3. Dominik Cumhuriyeti

“Büyük Antiller” olarak adlandırılan, Küba, Porto Riko, Jamaika ve Cayman Adaları’nın bulunduğu adalar grubunun parçası olan Hispanyola Adası’nı Haiti ile paylaşan bir Karayipler ülkesidir. Tropik iklimin hakim olduğu Dominik Cumhuriyeti’nde yıllık ortalama sıcaklık 26 derecedir. Ülke büyük bir biyolojik çeşitliliğe sahiptir.

Kapıda vize ile gidilebilen ülkeler
Kapıda vize veren Ülkeler Dominik

Dominik Cumhuriyeti’nin ekimden mayısa kadar kuzey kıyılarında, mayıstan ekime kadar güney kıyılarında yağmur görülmez. Bir veya iki aktarmalı olarak ülkeye uçabilirsiniz. Para birimi Dominik Pezosudur. 1 pezo = 0,15 Türk lirasıdır

4. Madagaskar

Kapıda vize veren ülkeler arasında bir ada ülkesi daha Madagaskar Cumhuriyeti. Afrika kıtasının üyesi ada ülkesi Madagaskar’da bulunan bitki ve hayvan türlerinin %90’ı dünyanın başka hiçbir yerinde bulunmuyor.

Madagaskar kapıda vize veren ülkelerden biridir.

Madagaskar tropik iklimi, mango ağaçları, dalış tutkunlarını cezbeden şahane dalış noktaları ve eşsiz sahilleriyle ilgi gören bir ada ülkesidir. Başlıca gezilecek yerler; Nosy Be Adası, UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan Ambohimanga kraliyet yerleşimi, 800 yıllık Baobab ağaçlarıyla çevrili Baobab Yolu, Isalo Ulusal Parkı, dalış tutkunları için Ifaty ve doğal liman olan Tamatave. ü

5. Umman

Güneyi ve Doğusu Hint Okyanusu ile çevrilen olan ülke Sultanlıkla yönetilmektedir. Dünya tarihinin en eski yerleşimlerinden biri olan Ülkenin tarihi dokusu, tarihi yer ziyaretlerini sevenler için mükemmel bir seçenek. Para birimi riyal olan ülkede 1 Riyal = 21,79 Tl olarak karşılık görmekte. Coğrafyasında bulunan diğer ülkeler gibi petrol ve doğal gaz zengini bir ülkedir.

Kapıda vize veren ülkeler
Kapıda vize eren petrol zengini ülke Umman

6. Nepal

Resmi adıyla Nepal Federal Demokratik Cumhuriyeti, Güney Asya’da bir ülkedir. Batı, güney ve doğudan Hindistan, kuzeyden 1690 kilometrelik bir sınırla Çin tarafından kuşatılmıştır. 8646 M. uzunluğuna sahip Everest tepesi ile ünlüdür.

Kapıda vize veren dağlar ve tapınaklar ülkesi Nepal

Himalayalar’ın hemen yamacındaki Kathmandu Vadisi neolitik çağlardan bu yana yerleşim bulunmaktadır. Çok sayıda tarihi anıt ve tapınak bulunmaktadır. Nepal Rupisi para birimidir ve 1 Nepal Rupsi= 0,071 Tl’dir.

7. Tacikistan

Tacikistan’ın havalimanlarındaki “kapıda vize” uygulamasın da ülkeye gelmeden önce www.visa.gov.tj adresinden yapılacak başvurunun sonucunda sistemin vereceği onay belgesinin havalimanlarındaki konsolosluk ofislerine sunulması gerektiği bilinmelidir. Resmî adıyla Tacikistan Cumhuriyeti Orta Asya’da denize çıkışı olmayan bir ülkedir.

Kapıda vize veren ülkeler.

Bir doğa harikası Bulunkul Gölü, hemen yanındaki Fann dağları, Hisar Kalesi, Lenin zirvesi, Sarazm Antik kenti, Sarez Gölü kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerleri arasındadır. Para birimi Somoni’dir ve 1 Somoni = 0,74 Türk Lirasıdır.

İlgili İçerik : E-Vize ve Vizesiz Gidebileceğiniz Ülkeler

8. Palau

Okyanusya’nın batısında toplamda 300 den fazla farklı boyutlardaki ada topluluğundan oluşan dünyanın en küçük ülkelerinden biridir. Hayallerin ötesinde bir görünüşe sahiptir.  Yağmur ormanlarının sayesinde benzersiz bir bitki örtüsü var. Tabi bu saf doğallık beraberin de çok çeşitli hayvanları  içinde barındırmaktadır.

En küçük ülkeler

Bölge 130’a yakın vahşi köpek balığı tarafından korunmaktadır. Bu adalardaki diğer bir enteresan doğa olayı ise adalar içerisin de oluşmuş bir göl . Bu gölde yaklaşık  2 Milyondan fazla  zarar verme yetilerinden uzaklaşmış Deniz Anası yaşamaktadır. Para birimi Amerikan Dolarıdır.

9. Sri Lanka

Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Güney Asya’da, Hindistan’ın 31 kilometre güneyinde ve Hint Okyanusu’nda bulunan bir ada ülkesidir. Deniz, kum, güneş, tırmanma, şelale ve akarsu, klasik tren seyahati, meşhur çay bahçeleri, ulusal parkı, fil yetimhanesi ile her açıdan zengin bir tatil deneyimi sunacağı kesin. Para birimi Rupi dir ve 1 Sirilanka Rupisi =0,042 Tl dir.

Kapıda vize veren ülkeler
Kapıda vize veren ülkeler srilanka

Aşağıda kapıda vize veren diğer ülkeleri bulabilirsiniz. Önemle hatırlatmakta fayda var ki öncelikle ilgili ülkenin resmi kurumları ile iletişime geçip belgeleri ve uygulamaları öğrenmek kesin olan tek yoldur.

Haiti , Ermenistan, Esvatini, Güney Afrika Cumhuriyeti, Irak, Komor, Kuveyt, Laos, Senegal, Suda, Tanzanya, Togo, Tonga, Zimbabve

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.