İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dünya Genelinde En Çok İzlenen Diziler

Son güncelleme tarihi Ocak 23, 2022

Dünya genelinde en çok izlenen yabancı diziler yazımızı bu konuda takip edilen farklı platformların verilerinin harmanlamasıyla oluşturduk. Imdb puanları,  farklı platformlarda oluşturulmuş  izleyici oylamaları gibi kriterler baz alınarak en çok izlenen yabancı dizileri sizler için listeledik. Listenin zirvesinde her platformda son sezonu eleştirilse de en iyi yabancı dizi olarak GOT Var ;

En Çok İzlenen Yabancı Diziler ;

25. Doktor House / House M.D.

IMDb 8,7
2004– 2012 / Drama – Gizem
Yönetmen : David Shore
Oyuncular:  Hugh Laurie , Omar Epps , Robert Sean Leonard

Popüler yabancı diziler
En iyi yabancı dizi listesi – Doktor House

Gregory House, New Jersey’deki Princeton-Plainsboro Hastanesi’nde ; bulaşıcı hastalıklar ve nefroloji konusunda uzmanlaşmış, özel tıbbi vakalarla ilgili başarılı, yetenekli ve gizem uzmanı mükemmel bir doktordur. İşindeki başarısı özel hayatında onu kaba, nezaketsiz, alaycı ve itici seviyede sıra dışı bir insan yapmıştır. O ve çevresini saran başarılı olmaya yolunda ilerleyen asistanları ve stajyerleri ile hem işleri hem de özel hayatları ile her bölüme konu olmaktadırlar. Hastane ve doktor temalı bu yabanı dii tam 8 sezon boyunca dikkatle takip edilmiştir.

24. The Big Bang Theory

IMDb 8,1
2007– 2019 / Romantik – Komedi
Yönetmen : Bill Prady , Chuck Lorre
Oyuncular:  Johnny Galecki , Jim Parsons , Kaley Cuoco

İki MIT Doktorası yapan dehanın sıradan bir sarışın ile komşu oluşları ile başlayan yabancı dizi başladığı tempo ve zeka seviyesi ile sizleri sürükleyecek Zeka dolu bir komediyi izlemeye hazır olun.

23. Grey’s Anatomy

IMDb 7,5
2014 – 2020 / Dram – Romantik
Yönetmen – Yapımcı : Shonda Rhimes
Oyuncular:  Ellen Pompeo , Chandra Wilson , James Pickens Jr.

en iyi yabancı dii Grye's anathomy
Çok ilenen uzun soluklu yabancı dizi Gry’s Anatomy

Klasik hastane senaryosu emin hiç böyle güzel işlenmemiştir başka bir yabancı dizi de. Bir hastanenin ünlü doktoru ve etrafındaki stajyerleri konu olan 18 sezonluk yabancı dizi dram, romantizm ve komedi unsurlarını da içerisinde barındırıyor. Bu muhteşem yabancı dizi 2021 yılında 18. sezonu nu tamamlamış oldu.

22. The 100

IMDb 7,6
2014 – 2020 / Dram – Gizem – Bilim Kurgu
Yönetmen : Jason Rothenberg
Oyuncular:  Eliza Taylor , Marie Avgeropoulos , Bob Morley , Lindsey Morgan , Richard Harmon

Yabancı dizi
En çok izlenen yabancı diziler The 100

Dünyanın hazin sonu ile ilgili senaryo üzerine kurgulanmış bir yabancı dizi. Dünya büyük bir felaketten sonra yaşanmaz bir yer haline gelmiştir. Bunu ön gören kimileri dünyanın tekrar düzene girebilmesi için uzayda yaşayarak beklemeyi planlamışlardır. Ancak bazı sorunlar onları daha önce dünyaya bakmak zorunda bırakmıştır. Bunun için önceden genellikle suçlulardan oluşan bir grup genç deneme için dünyaya gönderilir. Dünya görseli ile aynı gibi gözükse de yaşam eskisinden çok daha zordur. Gençlerin yeni dünya ve kendileri ile olan mücadeleleri diziyi en çok izlenen yabancı diziler listelerine sokmayı başarmıştır.

21. la casa de papel / Büyük Soygun

IMDb 8,2
2017 – 2021 / Dram – Gerilim – Aksiyon
Yönetmen : Álex Pina
Oyuncular:  Úrsula Corberó, Álvaro Morte, Pedro Alonso

İzlenmesi gereken en iyi yabancı diziler
İzlenmesi gereken en iyi yabancı diziler

Bir soygun dizi olarak en güzel bu şekilde anlatılabilirdi sanırım. Her birisinin ayrı hikayeleri olan insanları bir araya getiren profesörün akıl almaz soygun planı ve devamında yaşadıkları anlatılmaktadır. Soygun artık bir direnişe ve baş kaldırışa sembol olmuştur. Kendileri, geçmişleri ,birbirleri ve polis ile olan mücadeleleri konu alınmaktadır. Dizide yer alan soygun planı gerçek mühendisler ve bilim adamları tarafından oluşturulduğu için bu konuda senaryoda boşluk bulamıyorsunuz. Buda bu muhteşem soygun dizisini daha izlenesi bir hale getiriyor.

20. Narcos

IMDb 8,8
2015 – 2018 / 52Dak. / Dram, Polisiye, Gerilim, Biyografik
Yönetmen Carlo Bernard, Chris Brancato, Doug Miro
Oyuncular: Pedro Pascal, Damián Alcázar, Francisco Denis

En çok izlenen yabancı diziler -Narcos
En çok izlenen yabancı diziler -Narcos

Dizinin çok başarılı bir oyuncu kadrosu ve  insanı adeta uyuşturan müzikleri var. Senaryosu,  suç dünyasının efsane isimlerinden biri olan Pablo Escobar’ın hayatından esinlenilmiş. Bence mutlaka izlemeniz gereken başyapıtlar arasında yer alıyor. Narcos dizisinin ana karakteri, Pablo Emilio Escobar Gaviria; 1949 senesinde Kolombiya’nın Rionegro şehrindeki fakir bir semtte dünyaya geldi. Çalışmanın fakirliğe kar etmeyeceğini düşünerek, önce mezar taşlarını çalıp turistlere sattı. Sonrasında ise arabalar ve karaborsa ürünlerle suç dünyasına giriş yapmış oldu.

19. Black Mirror

IMDb 8,9
Başlangıç Tarihi: 2011 / 60Dak. / Dram, Bilimkurgu, Gerilim
Yönetmen : Charlie Brooker
Oyuncular: Damson Idris, Ludi Lin, Jordan Carlos

En çok izlenen yabancı diziler -Black Mirror
En çok izlenen yabancı diziler -Black Mirror

Dizi diğer diziler gibi belli bir konu  üzerinden yürümüyor. Bu yüzden genel konuşacak olursak distopik kurgu dizisi diyebiliriz.  Black Mirror dizisi, önümüzdeki 5 yıl içerisinde görmemiz muhtemel olan şeyleri göz önüne getiriyor aslında. Dizinin belli bir konusunun olmamasının asıl nedeni çekilen her bölümün senaryosunun farklı insanlar tarafından yazılmış olması. Bununla birlikte Yönetmenliklerini farklı insanların yapmış.  Şunu da belirtmek isterim ki anlatılan bütün bu konular teknoloji ağırlıklı değiller bazı bölümlerde ahlaki değerler ile alakalı aşılamalar yapılabiliyor.

18. Mr. Robot

IMDb:8,7
2015 – 2019 / 45Dak. / Dram, Gerilim
Yönetmen Sam Esmail
Oyuncular: Rami Malek, Christian Slater, Portia Doubleday

En çok izlenen yabancı diziler -Mr Robot
En çok izlenen yabancı diziler -Mr Robot

Mr Robot dizisi, ikili hayat yaşayan siber güvenlik uzmanı Elliot’ın gizemli hikayesini konu alıyor. Dizinin başrol oyuncusu olan Elliot, çocukluğunda şiddete maruz kalmış ve bu yüzden genellikle asosyal olan bir karakter. Gündüzleri, Allsafe Cybersecurity adlı bir siber güvenlik şirketinde çalışan Elliot, geceleri ise bir hackera dönüşüyor. Kullandığı ilaçlardan ve çocukluğunda geçirdiği ağır travmadan dolayı bir takım psikolojik sorunlar yaşıyor. Elliot’ın hayatı çalıştığı şirkete ait olan sistemlerin bir grup bilgisayar korsanı tarafından saldırıya uğramasının ardından tamamen değişir. 

17.Dexter

IMDb:8,9
2006 – 2013 / 52Dak. / Dram, Gerilim
Yönetmen Scott Buck
Oyuncular: Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, James Remar

En çok izlenen yabancı diziler -Dexter
En çok izlenen yabancı diziler -Dexter

O, ‘ince ruhlu’ hassas bir katil. O, Miami’de yaşanan cinayetleri araştıran bir ‘kan’ uzmanı. Dünyaya adalet sağlamak için öldürüyor.  Hem işinin ehli bir seri katil, hem de sosyal kişilikli bir adam.  Dexter Morgan, 2006 yılından bu yana kendi ahlak anlayışına göre kötüleri kendine has yöntemleri ile ortadan kaldırıyor. Yayınlandığı yıldan itibaren onlarca televizyon ödülüne aday gösterilen, Emmy ve Altın Küre ödüllü Dexter, televizyon tarihinin de en sıra dışı karakterlerinden birini ekranlara taşıyor…

16. Dr. Who

IMDb:8,8
Başlangıç Tarihi: 2005 / 42Dak. / Macera, Bilimkurgu
Yönetmen Russell T Davies, Steven Moffat, Chris Chibnall
Oyuncular: David Tennant, Jodie Whittaker, Matt Smith (XI)

En çok izlenen yabancı diziler -Dr. Who

Televizyon tarihinin en uzun soluklu ve en başarılı bilimkurgu dizisi olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na geçen İngiliz menşeli Doctor Who, 2005’te baştan aşağı yenilenen versiyonuyla izleyicilerin beğenisine sunuluyor. Yayın hayatına 1963’te başlayan kült dizi, yaptığı zaman yolculuklarıyla kötülerin en büyük düşmanı haline gelen Doktor adlı eğlenceli bir karakterin etrafında dönüyor. Başrolde izleyeceğimiz ünlü İngiliz oyuncu Christopher Eccleston, seneler içinde Doktor’u canlandıran dokuzuncu aktör olmanın gururunu yaşıyor. Yardımcısıyla birlikte İngilizlere özgü sıradan bir polis kulübesine girip, zamanlar ve mekanlar arası yolculuklara çıkan Doktor’un nefes kesen maceraları, bugüne kadar 39 ayrı ödüle layık görüldü.

15.Vikings

IMDb:8,6
Başlangıç Tarihi: 2013 / 52Dak. / Macera, Dram, Tarihi
Yönetmen Michael Hirst
Oyuncular: Katheryn Winnick, Travis Fimmel, Alexander Ludwig

En çok izlenen yabancı diziler -Vikings

Vikings dizi konusu adından anlaşılacağı üzere 8. yüzyılda yaşayan Viking’ler . Usta savaş teknikleri, renkli sosyal yaşamları ve çetin taht mücadeleleri ile her bölümde farklı bir konu işlenmesine olanak sağlıyor. Ragnar Lordbrok önderliğinde akınlarını devam ettiren Vikingler, rotalarını batı yönünde doğru çevirmektedirler. Hikayemiz Ragnar’ın Batı’ya ulaşması ve ganimetler le dönmesiyle başlar. Müthiş savaş sahneleri, ortam kurgusu ve kıyafetleri sizi dönemin içine çekiyor.

14. Sons of Anarchy

IMDb:8,6
2008 – 2014 / 42Dak. / Dram, Polisiye, Gerilim
Yönetmen Kurt Sutter
Oyuncular: Charlie Hunnam, Katey Sagal, Kim Coates

Dizisinin ana hikayesi, babasının ölümü sonrasında kendisini liderlik koltuğunda bulmuş olan Jax Teller’ın çete ile aile hayatını bir arada sürdürmeye çalışmasıdır. Çete içerisinde var olan liderlik çatışmaları olayı farklı boyutlara taşır. Çete kendini zamanla illegal işler içerisinde bulmaktadır. Jax Teller’ın durumu düzeltmeye çalışsa da artık çok geçtir. Çete diğer çeteler ve polis ile başını belaya sokmuştur bile.

13.Lost

IMDb:8,4
2004 – 2010 / 42Dak. / Macera, Dram, Aksiyon
Yönetmen Damon Lindelof, J.J. Abrams
Oyuncular: Matthew Fox, Evangeline Lilly, Josh Holloway

En çok Beğenilen  yabancı Diziler - Lost
En çok izlenen yabancı diziler – Lost

Lost, oldukça temel bir konuyu, drama ve gerilim öğeleriyle zenginleştirerek ilgi çekici bir yapım. Dizide, Sidney’den Los Angeles’a uçmakta olan bir yolcu uçağının kaza yaparak Güney Pasifik dolaylarına düşmesi işleniyor. Gizemli bir adada gözlerini açan az sayıda yolcu, ne zaman kurtulacaklarını bilmedikleri bu adada hayatta kalmak için birbirinden ilginç maceralara atılıyorlar. Dizi tarihinin ikonik yapımlarından biri olan Lost, oldukça büyük bir prodüksiyonla ve döneminde benzeri görülmeyen bütçelerle çekilerek birçok alanda ilke imza atmıştır.

12.House

IMDb:8,8
2004 – 2012 / 44Dak. / Dramatik komedi, Dram, Medikal Drama
Yönetmen David Shore
Oyuncular: Hugh Laurie, Robert Sean Leonard, Omar Epps

En çok izlenen yabancı diziler House

O, biraz gıcık… Fazlasıyla huysuz ve aksi. Ayrıca bencilliğe övünen bir ağrı kesici bağımlısı. Ama işinin ehli bir doktor, tanı koyma ustası, hatta bir deha. Sağ bacağındaki aksalık nedeniyle, koltuk değneği kullanması bile karizmasını zedelemiyor, bilakis puanını artırıyor. Çok zeki, çözemeyeceği hasta vakası hemen hemen yok gibi. Ama bir yandan hastaları iyi ederken, diğer yandan ekibinde beraber çalıştığı uzman doktorların psikolojilerini allak bullak etmekten de hiç çekinmiyor.

11.Simpsons

IMDb:8,9
Başlangıç Tarihi: 1989 / 22Dak. / Komedi, Animasyon
Yönetmen Al Jean, Matt Groening, David Mirkin
Oyuncular: Harry Shearer, Dan Castellaneta, Hank Azaria

En çok izlenilen yabancı diziler The Simpsons

Karikatürist Matt Groening tarafından yaratılan çizgi dizi efsanesi The Simpsons. ilk yayını 1989 yılında yarım saatlik bir Noel özel programıyla gerçekleşmişti. Bu gösterimin ardından 1990 Ocak’ında yarım saatlik bir komedi dizisi olarak prime time’da yer aldı. Amerikan ailelerinin en gerçekci ve en komik tasvirlerini içerdiği için 20 senedir zirvede. The Simpsons, Springfield kasabasının en çılgın ailesidir. Onlar ve kasabalının başından geçenler dizinin konusunu oluşturuyor.

10.Spartacus

IMDb:8,6
010 – 2013 / 42Dak. / Dram, Savaş filmi, Tarihi
Yönetmen Steven S. DeKnight
Oyuncular: Liam McIntyre, Manu Bennett, Dustin Clare

En çok izlenen yabancı Diziler - Spartacus
En çok izlenilen yabancı diziler Spartacus

Romalıların ihanetine uğradı, köleliğe zorlandı ve bir gladyatör olarak yeniden doğdu. Spartacus: Blood and Sand, yurdundan ve sevdiği kadından koparılan bir adamın, kanlı arenalarda küllerinden doğuş öyküsünü anlatıyor. O artık ateşli tutkuların esiri olmuş ve gaddarca yönetilen bir dünyada mücadele vermek zorunda. Romalıları dize getiren efsanenin doğuşuna tanıklık edeceksiniz.

9.Shameless

IMDb:8,7
Başlangıç Tarihi: 2011 / 45Dak. / Komedi, Dram
Yönetmen Paul Abbott
Oyuncular: William H. Macy, Emmy Rossum, Ethan Cutkosky

En çok izlenen yabancı Diziler Shameless
Yabancı dizi Shameless

Bir aile düşünün; her bir ferdi bir başka pis işe bulaşmış olsun. Alkolik bir baba ve yaşları 2’den 20’ye uzanan 6 çocuk, terk edip giden bir anne. Shameless bu karanlık tablodan sıkı bir dram yerine, trajikomik bir hikaye çıkarmayı başarıyor. En büyük kardeş Fiona’nın ayakta tutmaya çalıştığı ailesi, her geçen gün biraz daha uçuruma sürüklenirken, işler bir türlü düzelmek bilmiyor.

8. The Walking Dead

IMDb:8,6
Başlangıç Tarihi: 2010 / 44Dak. / Dram, Korku
Yönetmen Glen Mazzara, Frank Darabont, Scott M. Gimple
Oyuncular: Andrew Lincoln, Norman Reedus, Danai Gurira

En çok izlenen yabancı Diziler - The Walkng Dead
En çok izlenen yabancı diziler – Th walking Dead

The Walking Dead Dizi Konusu tahmin etmek zor değil. Dünyada yaşanan bir salgın sonucu insanlar zombiye dönüşmektedirler, bu virüs kan yoluyla bulaşmaktadır. Dönüşen insanların besin kaynağı normal insan eti olduğu için hızla yayılmıştır. Ancak hayatta kalmayı başaran insanlar vardır. Normal hayatında bir polis memuru olan Rick Grimes (Andrew Lincoln) başrollerini üstlendiği dizide hayatta kalmak için zombiler ile savaşmaları gerekmektedir. Lakin tek problem yaşayan ölüler değildir, hiçbir yasanın kuralın olmadığı bu yeni dünyada hayatta kalmak yemek ve içecek bulmak ve diğer kötü insanlardan kendinizi korumanız gerekmektedir.

7.Supernatural

IMDb:8,6
Başlangıç Tarihi: 2005 / 42Dak. / Dram, Korku, Fantastik
Yönetmen Eric Kripke, McG
Oyuncular: Jared Padalecki, Jensen Ackles, Misha Collins

En çok izlenen yabancı Diziler - Super Natural
En çok izlenen yabancı diziler

Winchester ailesinin başına “doğaüstü” bir olay gelmiştir. John’ın eşi, Sam ve Dean’in anneleri çıkan bir yangında feci şekilde can verir. Ancak yangının çıkış nedeni elektrik arızası veya bir kaza değildir! Bir cinayet işlenmiştir ve bu cinayetin sorumlusu “yellow eye” yani şeytandır. John intikam yemini eder ve dünya üzerinde ne kadar doğaüstü yaratık varsa onların peşinden gider, yaratıkları avlamaya başlar. Bu amaç bir mesleğe dönüşecektir, hem de aile mesleğine! Sam ve Dean, babalarının eğitimleri sayesinde bu bilinmedik dünyaya hazırlanır. Dean Winchester bir “hunter” olarak yaşamını sürdürürken, Sam Winchester farklı bir yaşamı seçer.

6.Friends

IMDb:9
1994 – 2004 / 22Dak. / Komedi
Yönetmen David Crane, Marta Kauffman
Oyuncular: Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow

En çok izlenen yabancı Diziler - Friends
En çok izlenilen yabancı diziler – Friends

Friends; 20’li yaşlarında olan; karakterleri ve hayat hikayeleri birbirinden farklı 3’ü kadın ve 3’ü erkek olan  6 gencin New York’ta yaşadıkları komik ve hayat dolu maceralarını anlatıyor. Ayrıca diziye konuk olan 34 farklı oyuncu da bu hikâyeye ortak oluyor. Kâh üzülüyorlar kâh gülüyorlar, bazen aşk bazen ayrılık dolu çok kaliteli bir yapım. Sürekli vakit geçirdikleri Central Perk Cafe’de onların komedilerine çoğu sahnede ortak oluyor. Çekimleri 10 yıl süren bu yapımda, karakterlerin yaşları da dizi süresince gerçek hayatla aynı şekilde büyütülmüş ve hayat hikâyeleri bu duruma göre şekillendirilmiştir.

5.Prison Break

IMDb:8,5
2005 – 2017 / 42Dak. / Dram, Gerilim
Yönetmen Paul Scheuring
Oyuncular: Wentworth Miller, Dominic Purcell, Sarah Wayne Callies

En çok izlenen yabancı Diziler - Prison Break
En çok izlenen yabancı diziler – Pison Break

Bir inşaat mühendisi olan Michael Scofield (Wentworth Miller) Başkan Yardımcısı’nın kardeşini öldürmek suçuyla idam cezasına çarptırılan ağabeyi Lincoln Burrows’u (Dominic Purcell) kurtarmak için tüm yasal yolların tükendiğini fark edince işi kendisi halletmeye karar verir. Kusursuz bir hapisten kaçış planı hazırlar. Bu planların hepsini vücuduna döveme yaptırır . Ardından göstermelik bir banka soygunu düzenler ve cezaya çarptırılır. . Sağlık sorunlarını bahane eden Michael, ağabeyinin bulunduğu Fox River Eyalet Hapishanesi’ne gönderilir. Michael, içeride beklenmedik durumlarla karşılaşır ve ağabeyini kaçırmak için girdiği hapishaneden 7 kişiyi daha kaçırmak zorunda kalır.

4.How I Met Your Mother

IMDb:8,4
2005 – 2014 / 22Dak. / Komedi
Yönetmen Craig Thomas, Carter Bays
Oyuncular: Josh Radnor, Jason Segel, Cobie Smulders

En çok izlenen yabancı Diziler - How I meet your mother
En çok izlenen yabancı diziler – How I meet your mother

How I Met Your Mother ; dizinin ana karakteri Ted Mosby’nin, çocuklarına anneleriyle tanışma hikayelerini anlatmasını konu alıyor. Ancak bu sıradan bir tanışma hikayesi değil. Ted Mosby, evleneceği kadının karşısına çıktığı anı anlatmak yerine, kendisini o ana getiren her deneyimi, her olayı ve başından geçen her rastlantıyı büyük bir hevesle çocuklarına anlatıyor. Ted’in 20’li yaşlarında başlayan bu serüven, karakterin en yakın arkadaşları olan Barney Stinson, Marshall Eriksen, Lily Aldrin ve Robin Scherbatsky’nin de dahil olmasıyla samimi bir dostluk hikayesine dönüşüyor.

3. Breaking Bad

IMDb 9,4
2008 – 2013 / 42Dak. / Dram
Yönetmen Vince Gilligan
Oyuncular: Bryan Cranston, Anna Gunn, Aaron Paul

En çok izlenen yabancı Diziler - Breaking Bad
En çok izlenen yabancı diziler Breaking Bad

Bir lisede çalışan Walter White, kendi halinde başarılı bir kimya öğretmenidir. Öğretmenlikten arta kalan zamanlarda ise bir oto yıkamacıda araba yıkamaktadır. Ailesinin getirdiği maddi zorlukların üstesinden gelmeye çalışmaktadır. Vücudunda hissettiği bazı rahatsızlıklar sonucu doktora görünür ve Akciğer Kanseri olduğunu öğrenir. Ölüm ve ailesini geride bırakma düşüncesi Walter White’ı derin düşüncelere iter. Walter White’ın uyuşturucu işine girmesi ve kısa sürede işe adapte olmasının ardından bir takım sorunlar baş gösterecektir. Bu yabancı dizi pek çoklarına göre şimdiye kadar çıkanların en iyisidir.

2. Sherlock

IMDb 9,2
2010 – 2017 / 90Dak. / Macera, Dram, Polisiye
Yönetmen Steven Moffat, Mark Gatiss
Oyuncular: Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Amanda Abbington

En çok izlenen yabancı Diziler Sherlock Holmes
En çok izlenen yabancı diziler – Sherlock

Sherlock Holmes, günümüzde yaşayan bir karakterdir. Olaylar genellikle 21. Yüzyılda geçmektedir. Günlük hayat içerisinde bir tesadüf eseri olarak Sherlock Holmes ile eskiden doktor ve asker olan John tanışırlar. Sherlock Holmes ile John, Sherlock’un Baker Sokağı’ndaki evinde birlikte yaşamaya ve ev arkadaşı olmaya başlarlar. Bu tanışmadan sonra, şehirde birtakım cinayetler olmaya başlar. Polis, bu cinayetlerin peşine düşer. Cinayeti işleyenleri bulmak için şehirde sıkı bir çalışma başlar. Polis, cinayeti işleyenlerin ortaya çıkması için sürdürülen araştırmalar esnasında Onun kıvrak zekası, olaylar ve kişiler üzerindeki ayrıntıları normalden çok fazla daha kısa bir süre içerisinde fark edip anlayabilmesini sağlamaktadır.

1. Game of Thrones

IMDb 9,5
2011 – 2019 / 52Dak. / Dram, Fantastik
Yönetmen D.B. Weiss, David Benioff
Oyuncular: Peter Dinklage, Kit Harington, Emilia Clarke

En çok izlenen yabancı Diziler GOT
En çok izlenen yabancı Diziler GOT

En iyi yabancı dizi olarak GOT her izleme listesinde yerini almış. Yazların ve kışların normalden farklı olarak, anormal derecede uzun sürebildiği, hatta bazen kışların bir ömür sürebildiği ilginç bir yurt, fitne fesatlarla doludur. Burada tamı tamına yedi krallık bulunmaktadır ve Starklar‘ın kalesi Kıştepesi’nin kuzeyinde, bu yedi krallığı koruyan surun ardında bilinmeyen, tekinsiz güçler toplanmaktadır. Starklar’ın Lordu Eddart Stark’ın yakın arkadaşı Kral, eski kral eli ve Eddard Stark’ın akıl hocası ölür. Daha sonra kendisine gelen mesaj ile kendisinin kral eli olması istenir. Bu görevi pek hoşnut karşılamaz ama kabul eder. Eddard Stark tahta geçtikten sonra, kendisini tahtı arzulayan entrikalar, oyunlar arasında bulur. Artık dostuyla düşmanını, doğru yol ile yanlış yolu ayırt edecek yetiye sahip değildir. Kış, 7 krallık için de uğursuz bir şekilde gelmektedir, taht mücadeleleri bu sefer diğerlerine göre çok çetin geçecektir.

En iyi Netflix dizileri yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.