İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2019’un En Çok Retweet Alan 5 Paylaşımı

Son güncelleme tarihi Ağustos 15, 2021

Twitter açıkladı! İşte 2019’un en çok retweet alan beş paylaşımı

Sosyal medya platformu Twitter, 2019’un en fazla retweet alan ilk beş paylaşımını sıraladı. K-Pop grubunun sevenleri sıralamada ikinci olduklarını görünce 24 saat içinde rekor için retweete başladı. Tweet lere ulaşmak resimlerin üzerine tıklayabilirsiniz.

1-Twitter tarafından açıklanan ilk listede, en çok retweet edilen paylaşım 14 Ocak’ta ‘World Record Egg’ adlı hesaptan paylaşılan yumurta tweet’i. O dönem 100 milyon yen ödül vaadiyle 5.3 milyon retweet ile rekor kıran Japon milyarder Yusaku Maezawa’yı geçmeyi hedefleyen hesap, 14 Ocak’ta yumurta görseliyle bir tweet paylaştı. Mesajda “Haydi hep beraber bir dünya rekoru kıralım ve Twitter’daki en çok retweet edilen tweet olalım. Yusaku Maezawa’nın elinde olan dünya rekorunu kıralım. Bunu yaparız” ifadeleri kullanıldı.

Twitter Retweet
Twitter da en fazla retweet alan paylaşımlar. Yumurta

2-Güney Koreli K-Pop grubu BTS’in en genç üyesi Jeon Jungkook’un 9 Haziran’da paylaştığı ve müzik eşliğinde dans ettiği 19 saniyelik bir videoyu eklediği tweet ise ikinci sırada yer aldı.

twitter retweet
Twitter’da en fazla retweet alan paylaşımlar

Ancak sevdikleri grubun ikinci sırada yer almasını kabul etmeyen hayranlar sosyal medyada örgütlendi ve RT butonuna basmaya başladı. Hayranlar, sadece 24 saat içinde bu tweeti ilk sıraya taşıdı. Paylaşım 1 milyondan fazla retweet aldı. Üçüncü sırada ise ‘Ashton’ (@aman9919) adlı hesaptan 1 Nisan’da paylaşılan ve bir ördek tarafından kovalanıyormuş gibi kaçan bir grup adamın videosu yer aldı. Paylaşım 600 binden fazla kez retweet edildi.

3- @Ashton hesabından paylaşılan “Kendini risk altında izlemek” isimli video 602.497 Retweet ile sıralamadaki yerini aldı.

Twiter retweet
Twitter da en fazla retweet alan paylaşımlar

4-Sosyal medya paylaşımlarının bir klasiği olan kedili bir video ise dördüncü sırada yer aldı. ‘danee, goddess of dinosaurs’ (@itsdaneesaur) hesabının 4 Temmuz’da paylaştığı video 590 binden fazla retweet aldı.

Twitter retweet
Twitter da en fazla retweet alan paylaşımlar

‘NCAA Youngboy’ (@apex_sH)) adlı hesaptan 1 Mayıs’ta paylaşılan bir video yer aldı. Minik bir kızın ve kuşunu gösteren video 578 bin retweet aldı.

twitter retweet
Twitter retweet. Twitterda en fazla retweet alan paylaşımlar

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.