İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

IMDb ye Göre Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Sitcom (Durum Komedi ) Dizisi

Son güncelleme tarihi Ekim 6, 2021

Pandemi sürecinde evimizde bol bol zaman geçirdiğimiz ve hatta çok sıkıldığımız bu günlerde zamanınızı keyifle geçirmenize yardımcı olacak IMDb puanlarına göre gelmiş geçmiş En İyi Sitcom Dizileri. İzlerken kahkahalara boğulmanız garanti. Dünya genelinde en çok izlenen en iyi sitcom dizileri listemiz iyi seyirler ;

10.Parks and Recreation – Park ve Bahçeler 2009 – 2020

IMDb Puanı 8,6

En iyi sitcom dizileri - Park ve Bahçeler
En iyi sitcom dizileri – Park ve Bahçeler

En İyi Sitcom Dizileri listemizin 10. sırasında Park ve Bahçeler isimli kahkaha tufanı var. Leslie Knope, bir kamu dairesinde müdür yardımcısı olarak çalışan genç bir kadındır. Kasabadaki park ve bahçelerin düzenlenmesinden sorumlu olan Leslie, insanların sürekli düşüp yaralanmasına neden olan bir çukurun doldurup, o bölgeye park yapılmasını planlar. Aslında planladığı oldukça basit bir projedir ancak bürokratlar, hükümet görevlileri, semt sakinleri ve daha nice şey Leslie’nin işinin zorlaşmasına neden olur.

9. The It Crowd  2006 – 2013

IMDb Puanı 8,5

En iyi sitcom dizileri - The It Crowd  2006 - 2013
En iyi sitcom dizileri – The It Crowd  2006 – 2013

The IT Crowd her sezonu altı bölümden oluşan ve izledikten sonra tadı damağınızda kalacak gerçekten güzel bir komedi dizisi. Bir şirketin Bilgi İşlem departmanında çalışan Roy , Moss ve Jen’in başından geçen olaylar anlatılmakta. Şirketin unutulmaya yüz tutmuş ve  sadece işleri düştüğünde insanların uğradığı bir departmanı olan Bilgi İşlem’de çalışan Roy ve Moss bilgisayar delisi iki arkadaştır. Günlerini, şirket çalışanlarına bilgisayar ile ilgili teknik destek sağlayarak geçirirler.

8.That’70s Shows 1998 – 2006

IMDb Puanı 8,1

En iyi sitcom dizileri - That'70s Shows 1998 - 2006
En iyi sitcom dizileri – That’70s Shows 1998 – 2006

Wisconsin’de kurgusal bir eyalet olan Point Place’te yaşayan bir grup gencin hayatına odaklanan komedi dizisi, 1976’dan 1979 sonuna uzanan bir dönemi kapsamaktadır. Ashton Kutcher, Topher Grace ve Mila Kunis gibi şimdinin ünlü isimlerinin yer aldığı That ’70s Show tam 198 bölüm yayınlandı..

7.The Office  2005-2013

IMDb Puanı 8,9

En Çk izlenen sitcom dizileri
En iyi sitcom dizileri – The Office  2005-2013

Amerika’da bir kağıt şirketi olan Mifflin’in Scraton şubesindeki ofisinde gerçekleşen olaylar mizahi yönü ile diziye aktarılmış. Dizide ofis müdürü Michael Scott ve elemanlarının yaşadıkları olaylar aktarılırken birbirinden ilginç karakterler olması da diziyi ilgi çekici hale getirmiş. Ofiste geçen günleri belgesel dizi şeklinde gösteren dizide Steve Carell’in can verdiği karakter Michael Scott şimdi neden bunu yaptı ki diyeceğiniz ilginç ve utandırıcı şakaları ve davranışları ile adeta saç baş yoldurtuyor.

6. Community 2009 2015

IMDb Puanı 8,5

En iyi sitcom dizileri - Community 2009 2015
En iyi sitcom dizileri – Community 2009 2015

Jeff Winger, avukat olan genç bir adamdır. Ancak diplomasının sahte olduğu ortaya çıkınca Jeff’in avukatlık lisansı iptal edilir. Avukatlık lisansını tekrar kazanmak isteyen Jeff, bunun için sorunsuz bir şekilde mezun olabileceğini düşündüğü Greendale’a gider. Jeff bambaşka amaçlarla geldiği okulda kendisini farklı nedenlerle Greendale’de sıkışan uyumsuz bir grubun lideri olarak bulur.

5. Its Always Sunny in Philadelphia

IMDb Puanı 8,8

Kahkahalar ile izleyeceğiniz, IMDb den en yüksek puanları almış yabancı sitcomlar.En iyi sitcom dizileri - Its Always Sunny in Philadelphia
En iyi sitcom dizileri – Its Always Sunny in Philadelphia

Kendini “The Gang” olarak adlandıran bir gruptan bahsedilmektedir. Bu grup yaşlarına göre kabiliyetsiz , oldukça vasat ayrıca ahlaki değerlerden yoksun tanımı da yapılabilir. Kişisel çıkarları doğrultusunda birbirlerini satmaya hiç çekinmeyen bu ekibin elemanları; yine aynı şekilde kişisel çıkarları için her türlü sadakatsizlik, tembellik ve aç gözlülüğü de yapabilirler. Oldukça sahtekar olduklarından bahsetmemiz de de fayda var. Düşündüklerini icraata geçirme konusunda fazlasıyla başarısız olan bu grup toplum içindeki imajları, tabiri caizse karizmaları konusunda da birbirinden takıntılıdır. Ve The Gang’in üyeleri kendi çıkarları için her türlü rezilliği de utanmadan yapabilmektedir. Evet, bir bara sahipler; Amerika’da İrlanda stilindeki bir barı işletiyorlar fakat ne kadar bara sahip olsalar da genel olay örgüsü bar dışında geçmekte.

4. Curb Your Enthusiasm  2000

IMDb Puanı 8,7

En iyi sitcom dizileri – Curb Your Enthusiasm  2000

Curb Your Enthusiasm, her şeye sahip olan bir adamın başına gelen olayları konu ediyor. Larry David, bir insanın mutlu olabileceği her şeye sahip. Sevgi dolu bir eş, iyi arkadaşlar, başarılı bir kariyer ve harika bir ev. Peki onun hayatında yanlış giden ne olabilir ki?

3.Arrested Development  2003

IMDb Puanı 8,7

Netflix Sitcom Dizileri - Arrested Development
En iyi sitcom dizileri – Arrested Development  2003

Arrested Development, “her şeylerini kaybetmiş, varlıklı bir ailenin ve onları bir arada tutmaktan başka bir seçeneği olmayan oğullarının öyküsü”. Olaylar, baba George Bluth’un kendi emeklilik partisinde, mali polis tarafından tutuklanmasıyla başlıyor. Suçu, hissedarların paralarını zimmetine geçirmek. Çalışıp para kazanmanın ne demek olduğunu bilmeyen aile fertleri için polisin aile şirketinin tüm mal varlığına el koyması ise tam bir felaket. Üstelik durumu düzeltip işleri yoluna sokmak için çabalayan kardeşleri Michael’a yardım edeceklerine, harcamalarını şirkete fatura etmenin peşindeler. Aileyi bu zor durumdan kurtarmak için kolları sıvayan Michael’in en büyük arzusu oğlu George Michael’la kendi babasıyla arasında hiç olmayan bir baba-oğul ilişkisi kurmak ve O’nun kendi kardeşleri gibi olmasını engellemek.

2.Friends -Sıkı Dostlar 1994 – 2004

IMDb Puanı 8,9

Tüm zamanların en sevilen sitcom’larından biri Seinfeld ise diğeri hiç kuşkusuz Friends olmuştur. Çocukluk arkadaşı olan Monica ve Rachel, Monica’nın ağabeyi Ross, Ross’un üniversiteden oda arkadaşı Chandler… Chandler’ın ev arkadaşı Joey ve Monica’nın eski arkadaşı Phoebe. Geçmişleri bir şekilde bir yerde kesişen bu 6 arkadaşın yedikleri içtikleri ayrı gitmiyor.Müthiş bir mizah ile dostluk bağlarının içiçe geçtiği dizideki karakterler, 10 sezona yayılan hikaye boyunca izleyiciyle birlikte büyüyüp olgunlaşıyor. Jennifer Aniston gibi sonradan yıldızlaşacak isimleri kazandıran bir dizi olarak da unutulmazlar arasındadır.

1. Seinfeld  1989 – 1998

IMDb Puanı 8,8

En iyi sitcom dizileri – Seinfeld  1989 – 1998

Dizi, Jerry Seinfeld ve arkadaşları George Costanza, Elaine Benes ve Cosmo Kramer’ın günlük hayatta ki komik maceralarını konu alıyor. Jerry bir komedyendir. Arkadaşı George ise girdiği her işi batıran, yalancı, her zaman kaybeden bir adamdır. Elaine ise zamanında Jerry ile çıkmıştır ve yakın arkadaş olarak kalmışlardır. Dürüstlüğü sebebiyle sürekli başını belaya sokar, erkek arkadaşlarından ayrılmak zorunda kalır. Dizinin en çatlak karakteri ise Jerry’nin kapı komşusu Kramer’dır. Jerry’nin evini kendi evi gibi kullanmasıyla ve kapıdan girip direk buzdolabına yönelmesiyle meşhurdur.

Gelmiş geçmiş en iyi 20 yabancı Sitcom Dizisi yazımız için tılayınız…

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.