İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

En İyi Türk Komedi Dizileri – Türk Sitcom Dizileri

Son güncelleme tarihi Ekim 6, 2021

Türk Komedi Dizileri; Bir zamanlar henüz Netflix icat edilmemişken, HD Film zebanisine internet yetiştiremiyorken TV’lerin henüz popüler olduğu dönemler de geniş kitlelere hitap ediyordu. Avrupa yakası, Kurtlar vadisi gibi saati geldiğin de sokakları tenhalaştıran  bir Türk Komedi dizisiydi. Bu yazımız en çok beğenilen ve sevilen Türk Komedi Dizileri hakkında. Umarız sizin için seçtiklerimizi beğenirsiniz. Listede göremediğiniz ve görmek istediğiniz diziler için yorumlardan bizlere ulaşabilirsiniz;

En Çok İzlenmiş En İyi Türk Komedi Dizileri

1-   Avrupa Yakası / IMDb Puanı 8,5

Oyuncular : Engin Günaydın, Gülse Birsel, Gazenfer Özcan, Levent Üzümcü, Sarp Apak,Ata Demirer, Hakan Yılmaz, Evrim Akın, Peker Açıkalın ve pek çok sürpriz isim

En İyi Sitcom  Türk Komedi Dizileri Avrupa Yakası
En İyi Türk Sitcom Dizileri Avrupa Yakası

Oyuncu kadrosunun muhteşemliği kadar bölümlerde konuk olan sürpriz oyuncular da muhteşemdi. Cem YILMAZ, Rutkay Aziz, Murat BOZ, Çağla ŞİKEL, Doğa RUTKAY, Demet AKALIN ve daha birçok isim bu efsane dizinin bazı bölümlerinde rol aldılar. Dizi konu olarak, iki kardeş olan Volkan ve Aslı’dan aralarındaki çekişmelerden ve çevrelerindeki arkadaşlarından bahsetmektedir. Aslı’nın çalıştığı Avrupa Yakası moda dergisi serüvenin bir başka yüzü. Burhan karakteri ile hepimizin hayatına giren Engin GÜNAYDIN Anadolu’dan gelmiş, Nişantaşı’nda yaşayan ve çevresine  adapte olmaya çalışan bunu yaparken  de sürekli bocalayan bir karakterdir. Her bölümünde izleyicileri ekrana kilitleyen müthiş bir dizidir Sonuç olarak tekrar tekrar izlenebilecek bir yapım.

2- Leyla ile Mecnun / IMDb Puanı 9,1

Oyuncular : Ali Atay, Ahmet Mümtaz Taylan, Serkan Keskin, Köksal Engur, Cengiz Bozkurt, 

Aynı gün, aynı hastanede dünyaya gelen biri kız diğeri erkek iki bebek, hastanede boş yer kalmayınca aynı yatağa konurlar. Ailelerinin “doğar doğmaz birbirlerini buldular” şakası üzerine, bebeklere beşik kertmesi yapılır ve kızın ismi Leyla, oğlanınki ise Mecnun olur. Aradan yirmi beş yıl geçer. Leyla, İstanbul Üniversitesi’nde okurken, Mecnun ise Açık Öğretim’e devam etmektedir. Bir sabah, ailesi Mecnun’a beşik kerpmesinden bahsederler. Mecnun gönülsüzce annesiyle birlikte Leyla’yı istemeye gider fakat ziyaret tartışmayla sonlanır. İlk başta gönülsüz olan Mecnun ise Leyla’yi ilk gördüğü anda aşık olmuştur.

Türk komedi dizileri - Türk sitcom - Leyla ile Mecnun
IMDb Puanı EnYüksek Türk Dizileri- Leyla İle Mecnun

3- Kardeş Payı /IMDb Puanı 8,6

Oyuncular   Ahmet Kural, Murat Cemcir,Seda Bakan, Sinasi Yurtsever, 

Komedi dizileri içerisinde kahkahalarla izleyeceğiniz
Türk komedi dizileri - Türk sitcom - Kardeş Payı
En İyi Türk Sitcom Dizileri Kardeş Payı

Replikleri, çekim metodları ile en sıra dışı Türk Komedi Dizisidir. Koyu Beşiktaşlı emekli mühendis Tahsin Bey, efsane üçlüyü yaşatmak için ilk iki çocuğuna Metin ve Ali ismini verir. Üçüncü çocukları kız olunca onun adı da Feyyaz oluverir. Babalarının zoruyla, kollarında bir altın bilezikleri olsun diye, yazları su tesisatçısında çıraklık yapan Metin ile Ali, okuyamayınca gerçekten tesisatçı olup çıkarlar. Ancak onların hamurunda başka bir şeyler vardır. Feyyaz’ın eline bakan, eve para getirmeyen ikili dünyaya barış ve mutluluk getireceklerine inanmaktadırlar. Kimsenin ciddiye almadıkları icatlarının gerçekten çalışıyor olması, hayatlarındaki tüm dengeyi değiştirir..

4- İşler Güçler / IMDb Puanı: 8,6

Oyuncular : Murat Cemcir, Ahmet Kural, Sadi Celil Cengiz, Sinasi Yurtsever

Komedi dizileri içerisinde kahkahalarla izleyeceğiniz
Türk komedi dizileri - Türk sitcom - İşler Güçler
Türk komedi dizileri – Türk sitcom – İşler Güçler

Üç yakın arkadaşın, oyunculuk yolundaki meşakkatli ve güldüren maceralarını izleyeceksiniz. Ahmet başrol oynayarak başladığı oyunculuk serüveninde bir daha hiç o kadar şanslı olamamıştır. Eski günlerin özleminde yanıp tutuşan bir oyuncudur. Murat sektöre geç girmiş olmasına rağmen çok çalıştığını ve hak ettiği yerde olmadığını düşünmektedir. Sadi ise, gümrük memurluğu yaptığı günleri ardında bırakıp oyuncu olmaya gelmiş ve bu yolda her şeyi yapmayı göze almış biridir. Üç kafadar kendi filmlerini çekmek isterler ama bir yapımcı bulmak hiç kolay değildir. Sonunda sırf para için Meslek Hikayeleri adlı belgeselin sunuculuğunu yapmayı kabul ederler.

5- Tatlı Hayat / IMDb Puanı :8,4

Oyuncular : Haluk Bilginer, Türkan Şoray, Çolpan İlhan, Asuman Dabak, Gökçe Bahadır, Neco

Komedi dizileri içerisinde kahkahalarla izleyeceğiniz
Türk komedi dizileri  Türk sitcom - Tatlı Hayat
Türk komedi dizileri – Türk sitcom – Tatlı Hayat

Türkan Şoray’ı sinemaya tekrar  taşıyan muhteşem bir komedi dizisi. Haluk Bilginer’in İhsan karakterini canlandırdığı dizi de; Eşiyle, sosyal çevresiyle, hizmetçisi  ve komşularıyla yaşadığı olaylar üzerinden kurgulanan izlemeye değer harika bir Türk komedi dizisi.

6- 1 Erkek 1 Kadın /IMDb Puanı : 7,9

Oyuncular : Demet Evgar, Emre Karayel

Komedi dizileri içerisinde kahkahalarla izleyeceğiniz Türk komedi dizileri - Türk sitcom - 1 ERKEK 1 KADIN
Türk komedi dizileri – Türk sitcom – 1 ERKEK 1 KADIN

En azından 5000 yıl öncesine dayanan bir meseledir bu dizinin konusu. Kadın ve erkek, birbirine zıt ama beraber olmadan da yapamayan doğanın en problemli çifti belki de. “Bir Kadın Bir Erkek” ise bu problemli, nevrotik ilişkinin 21.yy’daki en komik halidir.  Birbirlerine çok aşık olan ama didişmeden de duramayan Ozan ve Zeynep’in tükenmez hikayelerini izleyeceksiniz. Her bölüm karşılarına çıkan ama bir şekilde tatlıya bağlanan sorunlar, başarılı bir ekibin elinde senaryolaştırılıp televizyon ekranlarına taşınıyor.

7-  Yalan Dünya /IMDb Puanı : 7,1

Oyuncular: Güle Birsel, Altan Erkekli, Sarp Apak, Beyazıt Öztürk, Olgun Şimşek, Füsun Demirel, Hasibe Eren, Öner Erkan, İrem Sak, Güpse Özay, 

Komedi dizileri içerisinde kahkahalarla izleyeceğiniz Türk komedi dizileri
Türk komedi dizileri – Türk sitcom – Yalan Dünya

Gülse Birsel’in kaleminden çıkan harika bir Türk Komedi Dizisidir. Kendine has karakterleri ile birden fazla yıldız oyuncunun sürüklediği bir  ve Sosyal farklılıklarıyla aynı  bölgede yaşan insanların birbirleri ile olan ilişkilerinin  ve aşkların konu alındığı kahkaha tufanı.

8- Arkadaşım Hoşgeldin /IMDb Puanı : 7,8

Oyuncular : Tolga Çevik, Ezgi Mola, Özer Atik

Komedi dizileri içerisinde kahkahalarla izleyeceğiniz Türk komedi dizileri  Türk sitcom - Arkadaşım Hoşgeldin
Türk komedi dizileri – Türk sitcom – Arkadaşım Hoşgeldin

Tolga Çevik’in her bölümünde yönetmenin verdiği rollere girerek sergilediği tiyatro performansından oluşan bir seri. Sonraki bölümlerinde sürpriz isimlerinde rol aldığı komedi rüzgarı.  Kahkahalarla dolu anlık espriler ve laf sokmalar ile her bölümü  neşeyle izleyeceğinizden eminim.

Bu bir tavsiye yazısıdır. listede olmasını istediğiniz Türk Komedi dizileri için yorum kısmını kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.