İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Netflix’ 2020 En İyi Yabancı Komedi (Sitcom) Dizileri

Son güncelleme tarihi Ekim 6, 2021

Günün stresini atmanın, hayatın baskısını unutmanın en güzel yollarından biri de bir şeyler izlemek izlemek. Son 10 yıl içerisinde TV alışkanlıklarımız  da değişen teknoloji ile birlikte evrimleşti. Sonuç olarak artık evde işte toplu taşımada sevdiğimiz yapımlara ulaşmanın çok kolay bir yolu var ; Netflix. Bu yazımızda sizlere dünya çapında beğeni toplamış ve 2020’nin Netflix Sitcom Dizileri ni 20’den geriye sıraladık. Sıralama Netflix’in toplam izlenme rakamlarına göre oluşturulmuştur. Bu rakamlar sürekli değişebileceği için aslında sıralama net bir sitcom dizi sıralama ölçütü sayılmaz.

İşte En Çok İzlenen En İyi Netflix Sitcom Dizileri

20. Glow

GLOW, 1980’li yıllarda Los Angeles’ta yaşayan ve yükselmek için çabalayan işsiz bir aktris olan Ruth Wilder’ın hayatını anlatan Netflix Sitcom Dizisidir. Alison Brie’ın Ruth karakterini canlandırığı dizi kadın güreşçilerin parlak ve renkli taytlı dünyasına sokuyor. Star olma yolunda son bir şans yakalama fırsatı buluyor Ruth. Düşük bütçelerden bitip tükenmiş olan Sam (Marc Maron) 14 kadına güreşin yıldızı olmaları için yardım eder ve olaylar akabinde gelişmeye başlar. Hollywood’da yer bulamamış ve Ruth’a rakip olan kadınların arasında eski bir dizi oyuncusu olan ve bebek sahibi olmak için işi bırakan Debby de vardır. Asıl çekişme o zaman başlar!

En İyi Netflix Sitcom Dizileri - Glow
Netflix Dizi Dünyasın en çok beğenilen Sitcom Komedi dizileri.
En İyi Netflix Sitcom Dizileri – Glow

19. Love

Gus ve Mickey, hayatlarında istediklerini elde edememiş ve gerçek aşkı arayan ikilimizdir. Bu ikili bazı sebeplerden dolayı hayatlarında değişiklikler değişiklikler oluyor ve tesadüf sonucu birbirleri ile tanışıyorlar. Sonrasında ise ikilinin hayatlarındaki durumlarını ve birbiriyle olan ilişkilerini izliyoruz. Netflix Sitcom dizileri içerisin de romantik komedi dalında en çok eleştiri alan bir o kadar da izlenen yapım.

En İyi Netflix Sitcom Dizileri - Love
Netflix Dizi Dünyasın en çok beğenilen Sitcom Komedi dizileri.
Netflx sitcom dizileri 19. Sırada Love

18. Great News

Katie Wendelson, haber yapımcısı olarak kariyerini sürdüren azimli bir kadındır ve kariyer basamaklarını bir bir tırmanmak hedefindedir. Katie’nin annesi Carol ise baskıcı bir annedir ve üstüne üstlük kızının çalıştığı stüdyoda stajyer olarak işe başlamıştır. Katie için kendi meslektaşlarıyla anlaşmak kolay bir durum değilken, annesiyle çalışmak zorunda olması tam bir kabustur.

En İyi Netflix Sitcom Dizileri - Great News
Netflix Dizi Dünyasın en çok beğenilen Sitcom Komedi dizileri.
En İyi Netflix Sitcom Dizileri – Great News

17. Lady Dynamite

Yapımda komedyen ve oyuncu olan Maria Bamford’un altı aylık tedavi sürecinden sonra Los Angeles şehrine döndüğünü görüyoruz. Bipolar rahatsızlık yaşayan kahramanımız aylar önce bir çöküş süreci yaşadıktan sonra menajeri Bruce Ben-Bacharach ile hayatını yeniden inşa etmeye çabalıyor. İlk sezon boyunca bizlere onun hayatına dair flashbackler eşlik ediyor ve bizler de böylece onu çöküşe götüren anları görme fırsatı yakalıyoruz.

En İyi Netflix Sitcom Dizileri -Lady Dynamite
Netflix Dizi Dünyasın en çok beğenilen Sitcom Komedi dizileri.
En İyi Netflix Sitcom Dizileri -Lady Dynamite

16. American Vandal

Netflix sitcom dizileri içerisin de Amerikan Vandal’ın;gerçek suç hikayelerinden uyarlanan belgesel serilerine benzer ama biraz daha kendi kendini taşlayan, göz göre göre şakalayan bir konusu var. adından da anlaşılacağı gibi suç belgesellerini vandallayan hicivli bir suç komedisi. Ve gerçek bir hikayeye dayanmayan konusuyla süper. Dizimiz bir mezunuyet şakasının boyutlarını aşması ile başlıyor ve devamı gerçekten süper.

Netflix Dizi Dünyasın en çok beğenilen ve sevilen Sitcom Komedi dizileri.
En İyi Netflix Sitcom Dizileri – American Vandal

15. Wet Hot American Summer: First Day of Camp

Dizimiz 2001 yılında çıkmış aynı isimli bir yaz kampının son gününü anlatan komedi filminin ilk gününü anlatıyor, yani bir prequel. Yaşanan olaylar absürt bir şekilde anlatıldığı için herkes tarafından sevilmeyebilir. Ancak her ne kadar film daha önce çıkmış önce onu izleyeyim sonra diziye geçeyim gibi bir algı oluşsa da dizi filmden önceki olayları anlattığı için burada durum farklı. Filmi diziyi izledikten sonra izlemenizi tavsiye ediyorum. Absürt komedilerden hoşlanmayan birisiyseniz bile Andy karakterinin hareketleri sizi güldürebilir. Oyuncu kadrosunun zenginliği dizinin en önemli artısı.

Netflix Dizi Dünyasın en çok beğenilen ve sevilen Sitcom Komedi dizileri.. Wet Hot American Summer: First Day of Camp
Netflix’in en çok beğenilen sitcom (durum komedi) dizileri

14. Wet Hot American Summer: Ten Years Later

2001’in kült komedi filmi Wet Hot American Summer’ının yönetmeni/yazarı David Wain First Day of Camp mini serisinde olduğu gibi Ten Years Later’da da ekibin başında. Fragman bütün karakterlerin on yıl sonra aynı yerde buluşacaklarına dair söz verdikleri bir sahne ile başlıyor ve mini serinin konusu da tam olarak bunu kapsayacak. Absurt komedi severleri ekrana bağlayacak.

Netflix Dizi Dünyasın en çok beğenilen ve sevilen Sitcom Komedi dizileri..Wet Hot American Summer: Ten Years Later
En iyi Netflix Sitcom Dizileri Wet-Hot-American-Summer-Ten-Years-Later

13. Big Mouth

Big Mouth sitcom dizisinde kullanılan dil ve içerdiği şiddet, cinsellik unsurlarıyla kesinlikle çocuklar için uygun bir animasyon olmadığını belirtelim.. Çünkü Big Mouth serisi, küçük bir arkadaş grubunun çocukluktan ergenliğe geçişindeki çetrefilli dönemi apaçık bir şekilde izleyiciye sunuyor. Hikayelerinde yalnız olmayan bu arkadaşlara daha sonrasında en yakın dostları ve ezeli düşmanları “Hormon Canavarları” da dahil oluyor. “Hormon Canavarları”, baş rollerimizin sürekli yanında! Onların her konuyu cinselliğe bağlamaları ve hayatlarının merkezine artık sadece cinselliği koyuşları bu diziyi izleyen yetişkinler için kesinlikle inanılmaz keyifli hale getiriyor.

En İyi Netflix Sitcom Dizileri - Big Mouth
Netflix Dizi Dünyasın en çok beğenilen ve sevilen Komedi dizileri.

12. The Good Place

Michael’ın rehberliğinde, yeni ruh eşi olan etik uzmanı Chidi Anagonye ve yeni komşularıyla, adeta masal dünyasından fırlamış gibi görünen yeni mahallesinde yaşamayan genç bir kadın. Kendine has özellikleri (küfredememe, istediğini yapabilme, ruh halini yansıtan evlerde yaşayabilme vb.) olan yeni mahallesinde  bir süre sonra kendisinin oraya ait olmadığını fark eder. Dünyadaki hayatını bencil, umursamaz ve kendisine bile pek hayrı dokunmayan biri olarak geçiren Elenaor önceleri bu yanlışı düzeltmek ister. Fakat daha sonra Kötü Yer’in (Bad Place) ne kadar korkutucu bir yer olduğunu öğrenip bunu saklamaya karar verir ve yerini sağlamlaştırmak için Chidi’den iyi insan olma dersleri almaya başlar. Öte yandan bu huzurlu yerde de işler karışmak üzeredir.

Netflix Sitcom Dizileri - The Good Place. Netflix Dizi Dünyasın en çok beğenilen ve sevilen Sitcom Komedi dizileri.
Netflix Sitcom Dizileri – The Good Place

11. Arrested Development

Arrested Development, “her şeylerini kaybetmiş, varlıklı bir ailenin ve onları bir arada tutmaktan başka bir seçeneği olmayan oğullarının öyküsü”. Olaylar, baba George Bluth’un kendi emeklilik partisinde, mali polis tarafından tutuklanmasıyla başlıyor ve suçu, hissedarların paralarını zimmetine geçirmek. Çalışıp para kazanmanın ne demek olduğunu bilmeyen aile fertleri için polisin aile şirketinin tüm mal varlığına el koyması ise tam bir felaket. Üstelik durumu düzeltip işleri yoluna sokmak için çabalayan kardeşleri Michael’a yardım edeceklerine, harcamalarını şirkete fatura etmenin peşindeler. Aileyi bu zor durumdan kurtarmak için kolları sıvayan Michael’in en büyük arzusu oğlu George Michael’la kendi babasıyla arasında hiç olmayan bir baba-oğul ilişkisi kurmak ve O’nun kendi kardeşleri gibi olmasını engellemek. 

Netflix Sitcom Dizileri - Arrested Development..Dizi Dünyasın en çok beğenilen ve sevilen Sitcom Komedi dizileri.
Netflix Sitcom Dizileri – Arrested Development

10. The Office (U.S.)

Amerika’da bir kağıt şirketi olan Mifflin’in Scraton şubesindeki ofisinde gerçekleşen olaylar mizahi yönü ile diziye aktarılmış. Dizide ofis müdürü Michael Scott ve elemanlarının yaşadıkları olaylar aktarılırken birbirinden ilginç karakterler olması da diziyi ilgi çekici hale getirmiş. Ofiste geçen günleri belgesel dizi şeklinde gösteren dizide Steve Carell’in can verdiği karakter Michael Scott şimdi neden bunu yaptı ki diyeceğiniz ilginç ve utandırıcı şakaları ve davranışları ile adeta saç baş yoldurtuyor. Netflix sitcom dizileri en iyi 10.

Netflix Sitcom Dizileri - The Office
Dizi Dünyasın en çok beğenilen ve sevilen Sitcom Komedi dizileri.
Netflix Sitcom Dizileri – The Office

9. Unbreakable Kimmy Schmidt

Bir tarikat üyesi olan Kimmy ve üç arkadaşı, kıyametin kopacağına inandırılıp 15 yıl bir sığınakta tutsak edilir. Dört kadın, bir polis operasyonu ile tutsak oldukları yerden kurtarılır. Geride kalan onca yıl sonrasında geçmişini telafi etmek isteyen Kimmy, New York’a giderek yeni bir hayat kurmaya karar verir. Dizinin ilk bölümünde New York’ ta bir televizyon programına katılan dört kadın için yardım kampanyası yapılarak para toplanır. Aldığı yardım parası ile bulduğu bir evde, tanımadığı bir adam olan Titus Andromedon ile ev arkadaşı olur. Uzun bir süre dış dünyadan habersiz yaşayan Kimmy, dünyaya yeniden uyum sağlamaya çalışmaktadır. Manhattan’ da sosyetik bir zengin olan Jacqueline Voorhees’ in malikânesinde dadı olarak işe başlar. Bulduğu ev ve iş, kaybettiği yılları tekrar kazanmak için bir başlangıçtır.

Netflix Sitcom Dizileri - Unbreakable Kimmy Schmid
Netflix Dizi Dünyasın en çok beğenilen ve sevilen Sitcom Komedi dizileri.
3 Kadının kandırılması ve hapsedilmesinden sonra hayata dönüşleri

8. BoJack Horseman

BoJack Horseman, 90’lı yıllarda Horsin’Around isimli bir sitcom da başrol oynayan ve bu sayede yıldızı parlayan bir attır. Evet, yanlış okumadınız! Ana karakterimiz insanların yapabildiği her şeyi kolaylıkla yapabilen, içkiyi elinden düşürmeyen ve iki ayak üstünde yürüyen bir at. Oynadığı dizinin yayından kaldırılmasının üstünden 18 yıl geçtikten sonra, yani günümüzde, Hollywood’da yaşayan BoJack Horseman eski şöhretini kaybetmiş,  her şeyden şikayet eden ve renkli renkli kazaklar giyen biri haline gelmiştir. Kendi kişisel buhranlarını insan olan arkadaşı Todd ve bir kedi olan eski sevgilisi Prenses Caroline ile beraber atlatmaya çalışmaktadır.

Netflix Dizi Dünyasın en çok beğenilen ve sevilen  Komedi dizileri.
Netflix Dizi Dünyasın en çok beğenilen ve sevilen Komedi dizileri.

7. Parks and Recreation

Leslie Knope, bir kamu dairesinde müdür yardımcısı olarak çalışan genç bir kadındır. Kasabadaki park ve bahçelerin düzenlenmesinden sorumlu olan Leslie, insanların sürekli düşüp yaralanmasına neden olan bir çukurun doldurup, o bölgeye park yapılmasını planlar. Aslında planladığı oldukça basit bir projedir ancak bürokratlar, hükümet görevlileri, semt sakinleri ve daha nice şey Leslie’nin işinin zorlaşmasına neden olur.

Netflix Dizi Dünyasın en çok beğenilen ve sevilen dizileri.
Netflix Sitcom Dizileri – Parks And Recreation

6. Master of None

Dizinin başrolün de Aziz Ansari yer almaktadır. Aziz 30 yaşında ki bir aktörü canlandırmaktadır.  Stand-up gösterisi yaparak Newyork’ta yaşamaya çalışmaktadır. Hayata tutunmaya çalışan Aziz’in başından geçen maceralar dizi de konu edinilmektedir. Aynı zamanda başarılı bir aktör olan Aziz Ansari’nin mesleki ve kişisel hayatı Master Of None dizisinde anlatılmaktadır

Netflix Dizi Dünyasın en çok beğenilen ve sevilen dizileri.
Netflix Sitcom Dizileri – Master Of None

5. Dead to Me

 Jen ismindeki bir genç kadının hayatını konu alan Netflix Sitcom dizisi.. Bu hikaye de tuhaf bir mizah anlayışına ve çeşitli öfke kontrol sorunlarına sahip olan Jen, genç yaşında dul kalan bir kadın olarak seyircinin karşısına çıkmaktadır. Jen kocası ne yazık ki bir cinayet sonucu hayatını kaybetmiştir. Kocasının ölümünün ardından, bunun acısını bir türlü üzerinden atamayan Jen’in yaşantısı kendisinden oldukça farklı karakteristik özelliklere sahip özgür ruhlu bir kadınla tanıştığında bambaşka hale dönüşüyor. Bu iki kadın arasında oldukça güçlü ve sağlam temelli bir arkadaşlık oluşmakta ve Jen’in yaşamında kökten değişiklikler meydana gelmektedir.

Netflix Sitcom Dizileri – Dead To Me

4. Tuca and Bertie

Tuca and Bertie aynı binada yaşayan 30 yaşındaki iki “kuş” kadın arasındaki dostluğu anlatacak. Karakterlerden biri ukala ve kaygısız bir tukan olan Tuca, diğeriyse endişeli ve hayalci bir ötücü kuş olan Bertie. Animasyon seven yetişkinler için görseli farklı da olsa diyalohları ve atışmaları sizi çok güldürecek.

Netflix  Dizileri Tuca And Bertie
Netflix Sitcom Dizileri Tuca And Bertie

3. The Kominsky Method

The Kominsky Method, yaşlanmış olmanın verdiği kaçınılmaz sorunlarla boğuşan eski bir aktör ve onun menajerinin Los Angeles’taki yaşantısını konu alıyor. Dizide Michael Douglas, kısa süren oyunculuk kariyerinin ardından Hollywood’da oyuncu koçu olarak yaşamını sürdüren Sandy karakterini canlandırırken; Alan Arkin ise Sandy’nin menajeri Norman’a hayat veriyor. Yaşamın hem güldüren hem de hüzünlendiren taraflarını izleyiciye aktaracak olan dizi, ne olursa olsun bazı dostlukların eskimediğini bizlere anlatacak.

Netflix Sitcom Dizileri - The Kominsky Method
Netflix Sitcom Dizileri – The Kominsky Method

2. Atypical

Atypical, otizm spekturumunda bulunan 18 yaşındaki Sam’in hayatı etrafında şekillenen bir yapım. Sam’in hayata bakış açısı, iç dünyasında yaşadıkları ekrana yansıtılıyor. Bunun yanında insanları anlama çabasıyla uğraşırken, bir yandan da kendine bir kız arkadaş edinmeye çalışıyor. Sam’in otizmli olması ailesi için de birçok zorluğa neden oluyor. Ablası Casey sert bir yapıya sahip olsa da onu her şeyden korumaya çalışıyor ve birçok konuda Sam’le yakından ilgili.

Netflix Sitcom Dizileri - Atypical
Netflix Sitcom Dizileri – Atypical

Disenchantment

‘Başına buyruk bir prenses, prensesi yoldan çıkarmaya kararlı bir iblis ve mutlu olmaktan bıkmış bir elfin yolları kesişirse ne olur?’ sorusuna verilebilecek tek cevap Disenchantment.

Dizinin konusu ise şu şekilde; baskıcı babası tarafından daha önce hiç görmediği bir prensle evlenmeye zorlanan Bean, kendisine düğün hediyesi olarak gönderilen kişisel iblisin yönlendirmesiyle düğünden kaçmaya karar verir. Düğünün karışmasına sebep olarak prensese aradığı fırsatı yaratan arkadaş canlısı elf Elfo’da onlara katılır ve macera başlar. Kendi kaderini belirlemek isteyen Bean, dış dünyayı görmek isteyen Elfo ve dünyadaki tüm hastalıkları yok ederek yerine daha kötülerini getirmek isteyen Luci tam olarak rüya takımını oluşturamasalar da oldukça eğlenceli bir takım oluşturuyor ve Disenchatment’ı izlemeye değer kılıyorlar.

En beğenilen ve çok izlenilen Netflix Sitcom Dizileri  Disenchantment
Netflix Sitcom Dizileri – Disenchantment

Bir yorum

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.