İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Son Zamanların Çok Beğenilen En İyi Kore Dizileri

Son güncelleme tarihi Ocak 23, 2022

Güney Kore’nin müzik ve sinemadaki ilerleyişi durdurulamıyor. Buna bağlı olarak ise her geçen gün hayranları artan Kore Dizisi yapımcıları boş durmayıp üretmeye devam ediyor. Bizde bu gelişmeyi göz ardı etmeyip bu yazımızda son dönmelerde yapılmış ve çok beğenilmiş Kore dizilerini ele alıyoruz. Son dönemlerin Dram komedi ve Romantizm yüklü en iyi Kore Dizileri

Son Dönemlerde Çıkmış En Çok İzlenen Kore Dizileri ;

1 – The World of the Married (2020)
2 – Sky Castle (2018)
3 – Crash Landing on You (2019)
4 – Reply 1988 (2015)
5 – Goblin (2016)
6 – Mr. Sunshine (2018)
7 – Mr. Queen (2020)
8 – Itaewon Class (2020)
9 – 100 Days My Prince (2018)
10- Hospital Playlist (2020)
11 – Doom At Your Service (2021)
12 – Beyond Evil (2021)
13 – Hometown Cha-Cha-Cha (2021)
14 – My Name (2021)

The World of the Married (2020)

IMDb 8,1
Tür : K-Drama , Romantik
Oyuncular : Kim Hee-ae, Park Hae-joon, Han So-hee, Kim Young-min

Kore Dizileri -World of married
Kore Dizileri -World of married

Yayınlandığı ülkelerde izlenme rekorları kıran bir Kore Dizisi. Sosyal statüsü ve ekonomik açıdan iyi bir konumda olan bir doktorun, daha sonra çevresi tarafından nasıl bir ihanet çemberi içinde olduğunu anlamasıyla başlayan müthiş bir hikayesi var. Buna bağlı olarak dizi serisinin Finali de gerçekten bölümlerine yaraşır bir biçimde yapılmış. Aşk İhanet, kariyer ve hırs , senaryoda ilmek ilmek işlenmiş. Kore dizi aşıkları zaten izlemişlerdir ama Siz onlardan biri değilseniz bu diziyi kaçırmayın derim. En iyi Kore Dizileri listemizde 1. sırada

Sky Castle (2018)

IMDb 8,7
Tür : K-Drama, Gizem
Oyuncular : Jung-ah Yum, Tae-ran Lee, Yun Se-ah, Na-ra Oh

En çok izlenilen En İyi Kore Dizileri-Sky Castle
Dram yüklü En iyi Kore Dizileri SkyCastle

Lüks hayatların bir birileri ile nasıl bir yarış halinde olduğunu anlatan Dram ve komedi unsurlarını içinde barındıran bir dizi. Bununla birlikte Lüks hayatlar yaşayan 4 Kadının eşleri ve çocuklarının başarısı için neler yapabileceğine tanık olacaksınız. Çocuklarının en prestijli üniversitede okuyabilmesi için gösterdikleri çaba acaba sadece çocukları için mi?

Crash Landing on You (2019)

IMDb 8,7
Tür : Romantik, Komedi
Oyuncular : Hyun Bin, Son Ye-jin, Seo Ji-hye

 En İyi Kore Dizileri - Crash
En İyi Kore Dizileri – Crash

Parçalanmış Kore’yi konu alan bir diğer yapım. Büyük bir holdingin varisi ve aynı zamanda Moda Şirketinin yöneticisi olan genç Güney Koreli kızımız, yamaç paraşütü yaparken Kuzey Kore ‘ye acil inmek zorunda kalır. Bu inişi ile birlikte, Kuzey Koreli bir subay olan Esas oğlanımız ile yolları kesişir. Bu kesişme ile aralarındaki ilişkinin seyri ve yaşadıkları dizinin konusunu oluşturmaktadır. En iyi Kore Dizileri önerileri için bu yazımıza da göz atın

Reply 1988 (2015)

IMDb 9,1
Tür : Komedi K-Drama Aile
Oyuncular : Hyeri Lee, Go Kyung-Pyo, Ryu Jun-Yeol

En çok izlenilen ve eğenilen En İyi Kore Dizileri -Reply
Komedi ve Dram yüklü Kore Dizisi -Reply

Nostalji ve tarih yolculuğu yaşayacağınız bir diğer Kore dizisi. Reply aslında bir serinin devamı. Reply 1997, Reply 1994 ve konumuz olan 1988. 80’li yılların sonlarına doğru aynı mahallede büyümüş ve ergenliğe girmiş 5 arkadaşı ve onların Seul deki ailelerinin hayatlarını konu almaktadır. Bu ortamda bir birine güvenen bu 5 arkadaşın aileleri de aslında bir birleri ile iyi anlaşmaktadır. Bu seride de bir eş seçimi konusu mevcut ama sonuna kadar kim olduğunu bilmiyorsunuz. Sonuç olarak gizem den çok daha fazlasına sahip ve hikaye gerçekle çok örtüştüğü için sıkılmadan izliyorsunuz.

Goblin: The Lonely and Great God (2016)

IMDb 8,6
Tür : Komedi K-Drama Fantezi
Oyuncular : Gong Yoo, Kim Go-eun, Lee Dong-Wook, Yoo In-Na

En çok izlenilen ve eğenilen En İyi Kore Dizileri -Goblin
En çok izlenilen ve beğenilen En İyi Kore yapımı diziler -Goblin

Mitolojik bir hikayeye dayanan dizinin ana kahramanı Ölümsüz bir Goblin’dir ve yaşadığı uzun yıllar boyunca sevdiği herkesin ölümüne tanık olmuştur. Bu döngüyü sonlandırmak isteyen kahramanımıza bir Goblin gelin gerekmektedir ama bu o kadarda kolay olmayacaktır. Bu arayışı sürerken ölüm meleği tarafından öldürülecek olan bir kızın hayatını kurtarır ve dizi bu tema ile devam eder. Ancak kurtardığı kız hamiledir ve Ölüm meleği hep peşlerindedir.

Mr. Sunshine (2018)

IMDb 8,8
Tür : Tarih Aksiyon K-Drama
Oyuncular : Lee Byung-hun , Kim Tae-ri , Yoo Yeon-Seok , Yo-Han Byun

En çok izlenilen ve eğenilen En İyi Kore Dizileri -MR Sunshine
Aksiyon ve Dram yüklü Kore Dizisi Mr. Sunshine

1800 Yıllarda Kore Japonya tarafından işgal edilir ve Kore tarafında saf tutan Amerika donanmasına ait bir gemi kurtardıkları bir Koreli çocuğu Amerika’ya götürürler. Köle sınıfından gelen bu çocuk yetişkin olduğunda Amerikan askeri olarak Kore de göreve başlar ve bir aristokrat’ın kızına aşık olur. Ama aşk beraberinde sınıf çatışmaları getirir. Bu sınıf çatışmaları ve İntikam ile Kore’nin kurtuluş hikayesinin harmanlandığı bir dizi.

Mr. Queen – Cheolinwanghoo (2020)

IMDb 8,8
Tür : Komedi Romantik Fantezi
Oyuncular : Hye-Sun Shin , Kim Jung-hyun , Seol In-ah

En çok izlenilen ve eğenilen En İyi Kore Dizileri -Wuenn
En çok izlenilen ve eğenilen En İyi Kore Dizileri -Wuenn

Günümüzde ahşı olarak çalışan esas oğlanın geçirdiği bir kaza sonucun da çok eski bir dönmede bir kadının bedenin de uyanması ile olaylar gelişir. Bir erkek olarak bir kadının bedeninde hapsolması ve bunun yaşadığı yılın çok öncesinde olması, dizinin ana teması olmuştur. En iyi Kore Dizileri gördüğümüz Dram Komedi fantastik türlerinin hepsini, yine bu dizide izleyebilirsiniz..

Itaewon Class (2020)

IMDb 8,2
Tür : Romantik, K-Drama
Oyuncular : Seo Jun Park , Kim Da-Mi , Yoo Jae-myung , Nara

En çok izlenilen ve eğenilen En İyi Kore Dizileri -Itaewon
En çok izlenilen ve eğenilen En İyi Kore Dizileri -Itaewon

İnandığı adaleti sağlamak için kendisinin ve babasının hayatını mahveden genç bir delikanlı etrafında gelişen olaylar zincirini ele alınıyor. Bu olaylar zinciri, okulda tanık olduğu bir zorbalığa müdahale eden genç ile başlıyor. Ancak u müdahale ,okul hayatını, babasının işini ve hatta babasının hayatına mal olur. Kendi adaletini sağlamaya çalışan esas oğlanın başına neler gelecek ?

100 Days My Prince (2018)

IMDb 7,5
Tür : Tarih Komedi Romantik
Oyuncular : Kyung-soo Do , Nam Ji-Hyun , Jo Sung-ha , Jo Han-chul

En çok izlenilen ve eğenilen En İyi Kore Dizileri -100 Days
Tarihi ve Komik Kore Dizisi 100 Days My Prince

Bir suikast sonucu ölümden dönen Prens çok da şanslı değildir. Hafızasını kaybeder. Zoraki bir evlilik yapmak zorunda kalır. Hafızasını geri kazanmaya çalıştığı 100 gün boyunca başından geçenleri konu almaktadır.

Hospital Playlist (2020)

IMDb 8,8
Tür : K-Drama , Komedi
Oyuncular : Jo Jung-Suk , Yoo Yeon-Seok , Jung Kyung-ho , Dae-Myung Kim

En iyi Kore dizileri listesi

Klasik bir senaryo üzerine kurulu. Tıp fakültesinde beraber okuyan 5 arkadaşın görev aldıkları hastanede başlarından geçenleri konu alan Güney Kore dizisidir.

Doom At Your Service (2021)

IMDb 8,1
Tür : K-Drama, Romantik, Fantastik, Bilim Kurgu
Oyuncular : Park Bo-Young , Seo In-Guk , Lee Soo-hyuk , Tae-oh Kang

2021 Kore Dizileri

Dokunduğu her şeyi yıkan bir adamın bu talihsiz kaderin değiştirmek için mücadele eden ve kendini tehlikeye atan bir kadının hikayesini anlatıyor. 2021 Yılında yapılmış bu Kore dizisi izleyicilerinden ve IMDb den güzel puanlar almış bir dizidir. Bu güzel Kore dizisinde Park Bo-Young, Seo In-Guk, Lee Soo-Hyuk , Kang Tae-Oh ve Shin Do-Hyun rol almaktadır.

Beyond Evil (2021)

IMDb 8,2
Tür : K-Drama, Gizem, Gerilim
Oyuncular : Shin Ha-kyun , Yeo Jin-gu

2021 Kore Dizileri

Man-yang kırsalında gerçekleşen korkunç bir kaçırma ve cinayet olayından yirmi yıl sonra genç bir kadının tekrar ortadan kaybolması akıllarda pek çok soru işareti oluşturur. Onu aramaya koyulan kasaba sakinleri çok zaman geçmeden kafalarında pek çok olay kurgulamaya başlar. Bu suç ve gerilim dolu olayda her fırsatta karanlık sırlar ortaya dökülür. Mahalledeki dost yüzler birbirlerini sorgulamaya başlarlar. Polisiye gerilimin de yer aldığı, izleme listenize eklemek isteyeceğiniz harika bir 2021 Kore dizisi.

Hometown Cha-Cha-Cha (2021)

IMDb 8,7
Tür : Komedi , Romantik
Oyuncular : Shin Min-a , Kim Seon-Ho , Harrison Xu , Ren Hanami

2021Kore dizileri - K-drama
2021 Kore Dizileri

Memleket Cha-Cha-Cha , Kim Seon-ho ve Shin Min-a’nın oynadığı haftalık bölümlerini özlemle bekleyen K-drama severler mükemmel. Hayatı boyunca tecrübe ettiği şehir hayatından uzak, pastoral bir sahil kasabasında kendini klinik açarken bulan bir dişçinin hikayesini izliyorsunuz.  Orada hayatını değiştirecek bir adam ile tanışır.

My Name (2021)

IMDb 7,9
Tür : Aksiyon , Suç , K-Drama
Oyuncular : Hee-soon Park , Ahn Bo-Hyun, Han So-hee

2021 Kore Dizileri
En iyi 2021 Kore Dizileri

Han So-hee , Yılın ikinci dizisi My Name , portresini çizerken çok yönlülüğünü ve yeteneğini de gösterdi. İntikam odaklı – ve inanılmaz derecede belalı – Yoon Ji-woo, babasının katilinden intikam almaya çalışırken bu işi oldukça uzun yoldan hallediyor. Dedektifler , uyuşturucu baronları ile aksiyon dolu 2021 Kore dizisi geriliminde tüm bileşenlerine sahip

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.