İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gelmiş Geçmiş En İyi Aamir Khan Filmleri

Son güncelleme tarihi Ekim 6, 2021

Çocukken kariyer basamaklarını tırmanmış olan, Bollywood’un en çok aranan Aktörü, Hindistan’ın Dünyaya açılan yüzü, Aamir Khan. Hint sinemasına değer katan aktörün dünya çapında geniş bir hayran kitlesi bulunuyor. Şu ana değin irili ufaklı 53 filme imzasını atmış. Ünlü aktörün gelmiş geçmiş en çok beğenilen , en iyi filmlerini sizler için sıraladık ; En iyi Aamir Khan Filmleri Listesi ;

Raakh (1989) IMDb 7,5

Aamir Khan Filmleri - Raak
En iyi Aamir Khan Filmleri -Raak

1989 Yapımı filmin konusu klasik bir senaryoya dayansa da film izleme değer. Karmani’nin adamları Khan’ın kız arkadaşına tecavüz ederler. Khan polislere başvurarak yardım bekler. Bekleyen desteği alamayan Khan kendi intikamı için kollarını sıvar. Aamir Khan Filmleri arasında en eski ve popüler olan filmidir.

Jo Jeeta Wohi Sikandar (1992) IMDb 8,2

İzlemeniz gerekn Aamir Khan Film Önerileri
En iyi Aamir Khan Filmleri -Jo Jeeta Wohi Sikandar

Abisi ile birlikte gittikleri okulda zengin çocukları yüzünden başına gelmeyen kalmayan fakir kahramanlarımızı konu alıyor. Olaylar zengin çocukların üst üste kazandığı yarışta kozlarını paylaşmaları ile zirveye çıkıyor. Tabi bu yarışın bir ucu güzel bir kıza dayanıyor.

Lagaan (2001) / Once Upon a Time in India IMDb 8,1

En iyi Aamir Khan Filmleri -Lagaan

İzlemeniz gereken bir diğer Aamir Khan Filmi Lagaan. Hindistan’ın bağımsızlık mücadelesini konu olan güzel bir yapım. İngiliz sömürgesi altındaki Khan’ın mücadeleyi oyun sahasına taşımasını konu olan film ilk kez oskara aday olan Aamir Khan Filmi oldu.

Dil Chahta Hai (2001) IMDb 8,1

gerek
En iyi Aamir Khan Filmleri –

Aksiyondan uzak Aşk dolu Aamir Khan filmi. Film 3 sıkı dostun aşka olan bakışları ile başlar. Aşka çok farklı pencerelerden bakan bu 3 sıkı arkadaş hiç beklemedikleri şekilde aşkım gerçeğine tanık olurlar. Aşk onlara hiç düşünmedikleri duyguları yaşatmaktadır. Aamir Khan Filmleri ndeki karakterler ile gerçekten bütünleşerek mükemmel işleri ortaya koyuyor. Onu dünya çapında ünlü yapan da bu olsa gerek.

Rang De Basanti (2006) IMDb 8,2

İzlenmesi Gereken Aamir Khan Filmleri – Rang De Basanti

Hindistan’ın sömürge tarihine ve yeni nesil gençliğine mükemmel göndermeler ile dolu bir film. Bir İngiliz araştırmacı dedesinin notları ile Hindistan’a gelir ve kurtuluş mücadelelerini konu alan bir belgesel çekmek için Üniversitelerden oyuncu toplar. Bu ortamlarda görür ki yıllarca sömürülmelerine karşın yeni nesil tamamen Batıya aşıktır. Aamir Khan Filmleri içinde IMDb puanı yüksek bir film.

Fanaa (2006) IMDb 7,2

En iyi Aamir Khan Filmleri -Fanaa

Türk sinemasını hatırlatan bir senaryo ile Fanaa. Görme engelli esas kızımız bir tur rehberi ile yolları kesişir ve ona aşık olur. Gözlerinden ameliyat olacağı sırada işler karışır. Tur rehberini kaybettiğini düşünür . Acaba kaybetmiş midir ?

Taare Zameen Par (2007) / Her Çocuk Özeldir IMDb 8,4

En iyi Aamir Khan Filmleri – Taare Zameen Par

Keyifle ve Ailecek izleyebileceğiniz muhteşem bir Aamir Khan Filmi. Çocukalrınız ile izlemeniz gereken bir film olduğuna inanıyorum.İdealist bir öğretmen ve algılama sorunlara yaşayan küçük bir çocuk. Çevresi tarafından dışlanan bu çocuğa bir resim öğretmeni el uzatır. Hayat her ikisi içinde gerçekten çok değişir.

Ghajini (2008) IMDb 7,3

Aamir Khan Filmleri Ghajini
Aamir Khan Filmleri Ghajini

Hayatı, eşi ve ekonomik durumu yolunda giden bir iş adamının, bir iş seyahati dönüşünde hayatı hiç ummadığı şekilde değişir. Nişanlısı öldürülen ve kendi başından ağır yaralanan kahramanımız, hem kendisi hem de buna sebep olanlar ile mücadeleye girer.

3 Idiots (2009) / 3 Ahmak (2009) IMDb 8,4

Aamir Khan Filmleri 3 Idiots
En iyi Aamir Khan Filmleri 3 Idiots

Drama ve komedinin iç içe geçirildiği mükemmel bir eleştiri filmi. Eğitim sistemindeki yarış ve mücadeleyi, ödüllendirme ve ceza sistemlerini, ezberciliği sonuna kadar eleştiren bir film. En iyi Mühendislik okullardan birinde eğitime başlayan 3 sıkı arkadaşı ve sistemler verdikleri mücadele size bir çok sahnede evet dedirtecek. En iyi Aamir Khan Filmleri yazımızda sırada PK var.

PK (2014 ) IMDb 8,1

İzlenmesi gereken Aamir Khan Filmleri PK

2014 Yılında tüm zamanların en çok hasılat yapan filmi olarak tarihte yerini aldı. Aamir Khan Filmleritür olarak komedi olsa da felsefi yaklaşımları kesinlikle hayatı sorgulatacak türden. Dünyada insanlarla iletişim kurabileceği tek cihazı kaybeden uzaylı dostumuzun başından geçenler konu alınmış. Masum ve çocuksu doğası ile sorduğu sorular insanların kendilerini ve inançlarını sorgulamalarına sebep olur. Tabi masum bir aşk hikayesi de beraberinde gelmektedir.

Aamir Khan Dangal (2016) IMDb 8,4

Aamir Khan Filmleri Dangal

Film eski bir güreşçinin çocukları ile olan ilişkisinin yanı sıra, toplumla mücadelelerini de konu almakta. Çocuk yaştan itibaren kız çocuklarına güreşmeyi öğreten eski güreşçinin ve güreşçi kızlarının hikayesi işlenmekte.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.