İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2020’nin En İyi Aksiyon Filmleri

Son güncelleme tarihi Ekim 6, 2021

2020 Yılında Hangi Aksiyon Filmleri Çıkmıştır ? En çok izlenen Aksiyon filmleri Hangileridir ?

2020 Sinema sektörü açısından en kötü yıllardan biri oldu denebilir. Covid-19 Salgını ile dünyanın her yerindeki sinemaların kapalı olması, yapım maliyeti yüksek olan Aksiyon Filmleri için son derece Riskli bir ortam oluşturdu. Diğer yandan dijital platformlardan yayın yapan Şirketler için bu dönem müthiş bir büyüme yılı oldu. Aksiyon Filmleri 2020 yılında, sinema tarihine geçebilecek yapımlarla bizleri buluşturamadı

Dijital yapımlar hızlı üretmek ve düşük maliyette tutmak için olsa gerek Aksiyon Filmleri dalında çok da başarılı değiller. Tekrar tekrar izlemeye değer olmasa da izlemeye değer aksiyon filmleri yok değil. İşte Aksiyon Filmleri 2020 listemiz de izlemeye değer yapımlar ;

Tenet / IMDb 7,5

26 Ağustos 2020 / 2s 30dk / Aksiyon, Bilimkurgu
Oyuncular: John David Washington, Kenneth Branagh, Robert Pattinso

Aksiyon Filmleri 2020 Yılı en iyiler Listesi
Aksiyon Filmleri 2020 Yılı En İyiler Listesi – Tenet

Kendi meslektaşlarını ele vermemek için işkenceye maruz kalmış CIA ajanı düşmanın elinden kurtarılır. Ama bazı sebeplerden dolayı hafızası silinir. O sırada Dünya kaosun eşiğindedir ve 3. Dünya savaşından daha da büyük bir yıkım olmaması için bir şeyler yapılmalıdır. Bu iş için görevlendirilen Ajan kendine verilen bir Kod ve kısıtlı bilgi ile işe koyulur. Fizik kurallarına ters düşen olaylara tanık olduktan sonra işler daha da aksiyon ve gerilim dolu bir hal alır.

Extraction / IMDb 6,7

24 Nisan 2020 / 1s 56dk / Aksiyon, Gerilim
Oyuncular: Chris Hemsworth, Rudhraksh Jaiswal,

Aksiyon Filmleri 2020 Yılı En İyiler Listesi
Aksiyon Filmleri 2020 Yılı En İyiler Listesi

Filmin aksiyon sahneleri gerçekten çok güzel. Özellikle çatışmalar izleyenlere hemen Jhon Wick’i hatırlatacak. Senaryo bana kalırsa zayıf. Filmin konusuna gelirsek sevdiği kadını kaybetmiş eski asker ve ona eski arkadaşından gelen bir iş teklifi ile başlar. Cezaevindeki bir mahkumun iş birliği yapabilmesi için çocuğunun ele geçirilmesi gereklidir. Çocuk ele geçirilir ama cehennemin ortasında kalmışlardır. Sokak çeteleri, yerel polisler ve diğer paralı askerler de işin içindedir. Dövüş sahneleri, sokak kovalamaları ve çocukla gelişen diyaloglar izlemeye değer kareleri ortaya çıkarmış

Mulan / Aksiyon – Macera – Drama / IMDb 5,6

4 Eylül 2020 / 1s 55dk / Macera, Aile, Fantastik
Oyuncular: Liu Yifei, Donnie Yen, Gong Li

Aksiyon Filmleri 2020 Yılı En iyiler Listesi
Aksiyon Filmleri 2020 Yılı En İyiler Listesi

IMDb puanına aldırmayın bence, tekrar tekrar izlemezsiniz ondan eminim ama özellikle Asya sinemasını sevenler tadını çıkaracaktır. Konusuna gelince, Çin İmparatoru, her bir ailenin bir erkeğinin, ülkeyi Kuzey istilacılarına karşı korumak için İmparatorluk Ordusunda görev yapması gerektiğine dair bir karar verdiğinde, onurlu bir savaşçının en büyük kızı olan Mulan, hasta olan babasının sağlığı için korktuğundan, onun yerine erkek kılığına girerek savaşa katılıyor. Bir erkek olarak orduya katılan Mulan, her adımında zorlu bir mücadeleye girişiyor. Savaştaki yetenekleriyle ön plana çıkan genç kadın, bu süreçte komutanına da aşık oluyor

Birds of Prey / IMDb 6,1

8 Şubat 2020 / 1s 49dk / Aksiyon, Macera
Oyuncular: Margot Robbie, Mary Elizabeth Winstead, Jurnee Smollett-Bell

Heyecan Dolu Aksiyon Filmleri 2020
Aksiyon Filmleri 2020 Yılı En İyiler Listesi

Batman’ın evi Gotham’da geçiyor hikayemiz. DC Evreninde Joker’in eski kız arkadaşı Harley Quinn filmimizin başrolü. Gotham’ın zalim adamı Roman şehirde bir kızın yakalanması için hedef gösterir. Şehrin tüm pislikleri kızı aramaya koyulur. Bu kaos karşısın da Harley Quinn ve 2 Kişilik ekibi bir araya gelirler ve kızı kurtarıp Roman’ı ortadan kaldırmak için omuz omuza verirler. Filmin ilk çıkışı beklendiği etkiyi göstermedi. İzlediğinizde buna siz de hak verirsiniz.

The Old Guard / IMDb 6,6

10 Temmuz 2020 / 1s 58dk / Aksiyon, Bilimkurgu
Oyuncular: Charlize Theron, KiKi Layne, Matthias Schoenaerts

2020 nin soluksuz izleyeceğiniz  aksiyon filmleri listesi. Aksiyona doyacağınız en iyi filmler
Aksiyon Filmleri 2020 Yılı En İyiler Listesi – Old Guard

Ortak bir süper gücü olan nadir insanlar bu güçleri sayesinde bir birlerine ulaşır ve beraber yaşamaktadırlar. Hayatta kalmak için paralı askerler gibi yaşarlar. Bir gün yeni birinin varlığını hissederler ve onu aramaya koyulurlar. Onlar iz bırakmadan yaşadıklarını düşünmektedirler. Oysa gözü dönmüş bir bilim adamı onların ve güçlerinin varlığını keşfetmiş ve peşlerini düşmüştür. 2020 Aksiyon Filmleri içerisinde benim en çok beğendiğim film.

Bloodshot / IMDb 5,7

14 Mart 2020 / 1s 50dk / Aksiyon
Oyuncular: Vin Diesel, Eiza Gonzalez, Sam Heughan

Heyecan Dolu Aksiyon Filmleri 2020
Aksiyon Filmleri 2020 Yılı En İyiler Listesi

Vin Diesel Başarılı bir askerdir. Bir görevi daha başarı ile tamamladıktan sonra bir grup paralı asker tarafından öldürülür. Onu hayata geri döndürmek için özel bir şirket devreye girer ve son teknoloji nanitleri kullanarak onu hayata geri götürür. Hayat geri dönüşü ile inanılmaz yetenekler edinen oyuncumuz süper bir kahramana dönüşür. Öldürülen karısının intikamını almak için iş başına geçen kahramanımız zamanla farklı hatıraları görmeye başlar ve işler o noktada çok değişir. Aksiyona ve görsel şölene aç iseniz sanırım bu filmle doyarsınız. İşlenen konu akılda kalıcı olmasa da Aksiyon filmi izledim dersiniz.

Bad Boys for Life / IMDb 6,6

25 Ocak 2020 / 2s 4dk / Aksiyon, Komedi
Oyuncular: Will Smith, Martin Lawrence, Vanessa Hudgens

Heyecan Dolu Aksiyon Filmleri 2020
Aksiyon Filmleri 2020 Yılı En İyiler Listesi

Aksiyona doyuran Bad Boys serisinin 3. filmi. İlk 2 seriyi izlemeden veya 2 yi izlemeden buna bakmayın derim. Çok bağlantı olmasa da karakterleri tanımak ve bağ kurmak için önemli. Miami polis departmanındaki 2 çılgın polisimiz. yine azılı bir suçlunun peşindeler. Ama bu sefer sevdikleri tehlike altında. Acımasız bir katil olan bu suçluyu yakalamak düşündükleri kadar kolay olmayacak gibi. Will Smith mizahını ben çok seviyorum. Filmde buna bolca tanık olacaksınız.

Love And Monsters / IMDb 7,0

16 Ekim 2020 / 1s 49dk / Aksiyon, Bilimkurgu, Macera, Romantik
Oyuncular: Dylan O’Brien, Jessica Henwick, Michael Rooker

Heyecan Dolu Aksiyon Filmleri 2020
Aksiyon Filmleri 2020 Yılı En İyiler Listesi

Aksiyon listesinde bir film lakin Bilim Kurgu, Romantizm ve Komedi çok daha ağır. Dünya dışı varlıkların ziyaretlerinden sonra, yer altında yaşamak zorunda kalan insanlar koloniler halinde yaşamlarına devam etmektedirler. Yüzeyle bağlantıları neredeyse hiç yoktur. Koloninin birinde yaşayan kahramanımız diğer kolonide hayatta olduğunu düşündüğü kız arkadaşının yanına gitmeye karar verir. Maceramız bu aksiyon ile beraber başlar.

Project Power / IMDb 6,0

14 Ağustos 2020 / 1s 51dk / Bilimkurgu, Gerilim, Aksiyon
Oyuncular: Jamie Foxx, Joseph Gordon-Levitt, Dominique Fishback

Aksiyon Filmleri 2020 Yılı En İyiler Listesi

Kahraman filmi seyircilerine hitap edecek bir aksiyon filmi. Süper kahraman olmanın hayal olmadığı bir dönem gelmiştir. Sokaklarda satılan bir hap ile insanlar farklı geçici güçler kazanmaktadır. Ancak hap bazen ölümcül sonuçlar doğurmaktadır. Şehirdeki suç oranı artmakta ilaç satışı durdurulamamaktadır. Buna karşı çıkan bir polis memuru, bir satıcı ve kızını arayan bir eski askerin yolları kesişir.

Lost Bullet / IMDb 6,2

19 Haziran 2020 / 1s 33dk / Gerilim, Aksiyon, Mahkeme
Oyuncular: Alban Lenoir, Nicolas Duvauchelle, Ramzy Bedia

Aksiyon Filmleri 2020 Yılı En İyiler Listesi

Lino gerçekten çok yetenekli bir araba tamircisidir, daha fazlası için yetenekleri illegal işlerde kullanmaya kalkınca polisler tarafından yakalanır. Bir polis memuru, Lino ile bir anlaşma yaparak onun serbest kalmasını sağlar. 9 ay içinde Lino, kendisini kanıtlar. Ancak beklenmedik bir şekilde işlemediği bir cinayetle suçlanınca hayatı altüst olur. Lino’nun, masumiyetinin kanıtı olan tek merminin içinde olduğu kayıp arabayı bulmaktan başka çaresi yoktur.

Time to Hunt / IMDb 6,3

23 Nisan 2020 Kore / 2s 14dk / Dram, Polisiye, Bilimkurgu
Oyuncular: Jae-hong Ahn, Je-Hoon Lee, Woo-sik Choi

Aksiyon Filmleri 2020 Yılı En İyiler Listesi

Ceza evinde 3 yıl kalıp cezasını tamamlayıp ülkesine gelen Jun-seok, birçok şeyin değiştiğini fark eder. Tüketim dünyası insanları gelecekleri için plan yapmamaya itmiştir. Jun-seok, hapishanede kaldığı dönem özgürlüğüne kavuştuğu zaman arkadaşları ile birlikte Hawaii’ye gidip, kendileri için yeni bir hayat kurmanın hayalini kurar. Artık hayallerine kavuşmanın zamanının geldiğini düşünen Jun-seok, arkadaşları ile son kez bir soygun düzenlemeye karar verir. Kaybedecek hiçbir şeyleri olmayan ekibin soygunları başarılı geçse de beklenmedik olaylarla karşı karşıya kalırlar.

Rogue City / IMDb 6,1

30 Ekim 2020/ 1s 56dk / Polisiye, Aksiyon, Dram
Oyuncular: Lannick Gautry, Stanislas Merhar, Kaaris

Aksiyon Filmleri 2020 Yılı En İyiler Listesi

Marsilya’nın karışıklık içerisindeki Kuzey bölgesinde bir klan tarafından büyük bir katliam yapılmıştır. Soruşturmaya iki dedektif atanmıştır. Bu iki dedektif yöntem ve metod olarak birbirlerinden çok farklı ve rakiptirler. Kötü bir eşleşme ile başlayan soruşturma gözaltında bulunan kilit bir şüphelinin öldürülmesi ile iyice çıkmaza girer. Yozlaşmış polisler ve çeteler arasında kalan polis işleri kendi metoduyla çözmeye çalışır.

Aksiyon Filmleri 2020 listemiz burada son buluyor. Aslında çıkmış daha fazla aksiyon filmi var ama inanın okumak bile zaman kabı olacaktır….

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.