İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

IMDb Puanı 8 Üzeri En İyi Türk Dizileri

Son güncelleme tarihi Ekim 6, 2021

IMDb Puanına göre gelmiş geçmiş en iyi Türk dizileri hangileri ? Bu yazımızda 8 puan ve üzeri derecelendirilmiş ve en iyi Türk dizileri ni sizler için sıraladık. Bu sıralama Listemizde güncel yapımların yanı sıra adını herkese duyurmuş eski yapımlarda mevcut. Belki de hiç duymayanlar için Şahsiyet dizisi 9 üzeri puanlama almış en yeni ve kısa Seri Türk Dizisidir. Bakalım IMDb Puanı en yüksek Türk Dizileri Hangileri imiş ?

1. Şahsiyet IMDb : 9,1

IMDb Puanı en yüksek Türk Dizileri – Şahsiyet

17 Mart 2018 de ilk Bölüm çekimi yapılan Yerli Dizide Emmy ödülü sahibi usta isim Haluk Bilginer var. Bu 12 Bölümlük Türk dizisi gerilim ve suç türünde bir yapım olarak izleyenlerin beğenisine sunulmuş Hakan Günday’ın yazdığı yapımın diğer oyuncuları ise ; Cansu Dere, Metin Akdülger, Şebnem Bozoklu ve Hüseyin Avni Danyal. Dizinin ana konusu ise Agah isimli bir memura konan Alzheimer teşhisi ile başlıyor. Bu teşhisi başlarda kaldıramayan Agah daha sonra bunu kendi yararına kullanmayı amaçlar.

2. Leyla İle Mecnun IMDb : 9,1

IMDb Puanı En Yüksek Türk Dizileri- Leyla İle Mecnun

Sanırım bu dizi için yazılacak çok bir şey yok. İzlemediyseniz bu diziyi kesinlikle izlemelisiniz. Türk dizi tarihinin en absürt, en duygu yüklü, en neşeli, en bizden ve en en en dizisi. IMDb puanı en yüksek sonuç olarak Türk dizileri arasında olması gerektiği yerde. Şimdilerde hemen hemen aynı kadro ile yenisi çekilmeye başlandı. Dört gözle yayın tarihini bekliyoruz.

3. Behzat Ç IMDb : 8,8

IMDb Puanı En Yüksek Türk Dizileri- Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi
IMDb Puanı En Yüksek Türk Dizileri- Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi

Dizi içeriği kadar Yöresel Ağız konusunda da çok başarılı olduğu kesin. Cümlelerin sonuna “la” ekini ekleyen Bir Ankara Polisiyesi. Kural tanımaz bir Cinayet büro ekibinin başından geçenleri konu alan dizi, gerek oyuncuların hayat verdiği karakterleri, alışılmışın dışındaki senaryosu ve oyuncu kalitesi ile unutulmazlar Türk Dizileri arasında.

4. Süper Baba IMDb : 8,8

IMDb Puanı En Yüksek Türk Dizileri- Süper Baba
IMDb Puanı En Yüksek Türk Dizileri-Süper Baba

1993 Yılı yayınlanan dizi de bir Aile babasının tek başına verdiği hayat mücadelesi işlenmektedir. Şevket ALTUĞ, Şevval Sam, Sümer TİLMAÇ gibi güçlü oyuncular başrollerini paylaşmaktaydı. 1997 yılına kadar vizyon da kalana dizi ; tek başına 3 çocuğu ile yaşayan Fikret’i ve etrafında gerçekleşen olayları ele almaktadır. Yerli dizinin jenerik müziği ise kendi başına harika zaten.

5. 7 Numara IMDb : 8,7

IMDb Puanı En Yüksek Türk Dizileri-7 Numara
IMDb Puanı En Yüksek Türk Dizileri-7 Numara

2000 İle 2003 Yıları arasında yayınlanmış Türk Gençlik Komedi dizisidir. Üniversite için bir araya gelmiş şehirli kızlar ile kasaba erkeklerinin arkadaşlıklarını ele alır. Yayınlandığı dönemde çok ciddi bir izleyici kitlesine sahip olmuştur.

6. Ezel IMDb : 8,6

Kan Kardeşlerinin ve canından çok sevdiği aşkı Eyşan’ın, en güzel gününde ihanetlerine uğrayarak cezaevine düşer Ömer orada tanıştığı ve dizinin en sevilen karakteri olan Ramiz Dayı ile tanışır. Hayatı artık hiç de planlamadığı şekilde değişir. Uzun soluklu bir intikam planını içeren konusu ile soluksuz izlenecek Türk dizileri arasına girer. Ramiz Dayı karakterinin replikleri ve Tuncay Kurtiz’in o davudi sesi ile okuduğu şiirler halen sosyal medyada dolaşmaktadır.

7. İkinci Bahar IMDb 8,6

IMDb Puanı En Yüksek Türk Dizileri-İkinci Bahar
IMDb Puanı En Yüksek Türk Dizileri-İkinci Bahar

Yüzlerine hasret iki dev oyuncunun rol aldığı, ismi ile konusunu anlatan Yerli dizimiz. İki çocuk annesi Hanım karakterini canlandıran Türkan Şoray ile , Antepli kebap ustası Ali Haydar karakterini canlandıran Şener Şen. İşlerinde ve hayatlarında yaşadıkları ikinci baharı konu alan muhteşem dizi.

8. Kardeş Payı IMDb 8,6

Tam bir komedi olan dizi mucit olan bir ailenin 2 erkek ve feyyaz ismindeki bir kız çocuklarının başından geçenleri ele almaktadır. Yerli dizi replikleri ve karakterleri çok renkli ve seyrine doyum olmayan türde. Ahmet Kural ve Murat Cemcir ikilisi bana göre yaptığı diziler ile Türk komedi tarihinin önemli birer parçaları oldular.

9. Çemberimde Gül Oya IMDb 8,6

1970 ile 80 ‘li yıllar arasında geçen dizi, dönemin siyasi çakışmalarını ve bu kargaşa içerisinde yaşanan aşkları ele alıyor. Bu olaylar harmanına bir de gizemler eklenince ortaya izlenesi bir Türk dizisi çıkmış.

10. Avrupa Yakası IMDb 8,6

En İyi Türk Sitcom Dizileri Avrupa Yakası

En çok izlenen Türk komedi dizisi, etkisi halen süregelen komedi dizisi. bu diziyi farklı yapan en önemli etken çıkardığı her karakterin toplum tarafından benimsenmesi olmuştur. Burhan Altıntop, ve kapıcı Gaffur bu karakterlerin içerisinde en çok beğenilenler olmuştur.

IMDb Puanı En Yüksek Türk Dizileri Şöyle Devam Ediyor ;

Şaşıfelek Çıkmazı IMDb 8,6
Tatlı Hayat IMDb 8,5
İşler Güçler IMDb 8,5
Yeditepe İstanbul IMDb 8,5
Bir Demet Tiyatro IMDb 8,5
Masum IMDb 8,4
Suskunlar IMDb 8,4

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.