İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Uzay Temalı Anime Önerileri

Son güncelleme tarihi Ekim 6, 2021

Hem Anime sever hem de Uzay ve Gökyüzü ile ilgiliyseniz bu yazı tamda size göre. Sizler için Uzay temalı Anime önerileri hazırladık. Anime önerileri içerisinde en kısa yapım 12 Bölümden en uzun yapım ise 110 bölümden oluşmaktadır. Patlamış mısır stokları hazır ise Uzay Temalı En iyi Animeler ;

Uzay Temalı Anime Önerileri

Sizler için derlediğimiz uzay temalı en iyi anime önerileri listemiz. Keyifli seyirler;

1- Kanata no Astra (Astra Lost i#1n Space)
2- Macross F (Macross Frontier)
3- Seihou Bukyou Outlaw Star
4- Uchuu Kyoudai (Space Brothers)
5- Cowboy Bebop
6- Space Dandy
7- Mobile Suit Gundam
8- Musekinin Kanchou Tylor
9- Ginga Eiyuu Densetsu ( Legend of the Galactic Heroes)
10- Uchuu no Kishi Tekkaman Blade

Kanata no Astra (Astra Lost in Space)

Tür: Uzay, Macera, Gizem, Bilimkurgu, Shounen
Bölüm Sayısı: 12
Stüdyo: Lerche
Yayın Tarihi: 3 Temmuz 2019

En iyi Anime Önerileri
En İyi Anime Önerileri – Uzay Temalı Animeler

Konusu: 2063, uzay yolcuğu yapılabilen bir yıldır. Neşeli ana karakterimiz Aries Spring, McPa adındaki bir gezegene uzay kampı yapmak için geldiğinde çantası bir hırsız tarafından çalınır. Neyse ki, atletik Kanata Hoshijima sayesinde Aries çantasını geri alabilir.   Kısa süre sonra Aries , Kanata ile B-5 takımında bir grup gençle olduğunu ve birlikte seyahat edeceklerini öğrenir. Fakat yolculuk sırasında siyah bir ışık küresi onları uzayın uçsuz bucaksız bölgelerine sürükler. Evlerine dönebilmek içinse ellerinde olan tek şey yakınlarındaki kaderlerinin bağlı olduğu terk edilmiş bir gemidir.

Macross F (Macross Frontier)

Tür: Uzay, Mekanik, Romantizm, Askeri, Aksiyon, Bilimkurgu, Müzik
Bölüm Sayısı: 25
Stüdyo: Satelight
Yayın Tarihi: 4 Nisan 2008

En iyi Anime Önerileri
En İyi Anime Önerileri – Uzay Temalı Animeler

Konusu: İnsanlık, Zentradi olarak bilinen dev ırkı ile girdikleri savaş sonucunda Macross Frontier adlı sömürge gemisi filosuyla galaksinin merkezine doğru kaçtı. 2059 yılında, Alto Saotome adındaki genç bir meka pilotu stajyeri ve meslektaşları, Macross Frontier’e konser için gelen ünlü şarkıcı Sherly Nome’a eşlik eden bir rutin hazırlamakla meşgullerdir. Gösteri sırasında ortaya aniden Vajra olarak bilinen bir biyomekanik uzaylı türü ortaya çıkar ve gemiyi saran korumayı kırarak konser alanının yakınına iniş yapar. Ranka Lee adındaki genç kız, Vajra tarafından tam hedef alınırken Alto onu son dakika da kurtarır. Bu performansı sayesinde Alto, Stratejik Askeri Hizmetler programı tarafından yeni uzaylı tehditti ile savaşmak için işe alınır.

Seihou Bukyou Outlaw Star

Tür: Uzay, Aksiyon, Bilimkurgu, Komedi, Macera
Bölüm Sayısı: 24
Stüdyo: Sunrise
Yayın Tarihi: 9 Ocak 1998

En iyi Anime Önerileri
Uzay Temalı Anime Önerileri

Konusu: Gene Starwind‘in en büyük hayali, gemisini uçsuz bucaksız yıldız denizine götürebilmektir. Ne yazık ki günlerini ortağı olan James Hawking ile Sentinel III adındaki küçük gezegende garip işlerle çalışarak zamanını geçirdiğinden bir türlü hayalini gerçekleştiremiyordu. Bir gün ikisinin karşısına hiç beklenmeyen bir iş teklifi gelir. Hazine avcısı bir kanun kaçağı Rachel Sweet, onlara Melfina olarak bilinen gizemli bir kızı koruma görevi verir. Son derece gelişmiş gemi Outlaw Star’da büyük bilinmeyene gönderilirken bu ikilinin hayatı geri döndürülemez bir şekilde değişmektedir.

Uchuu Kyoudai (Space Brothers)

Tür: Uzay, Komedi, Bilimkurgu, Yaşamdan Kesitler
Bölüm Sayısı: 99
Stüdyo: A-1 Pictures
Yayın Tarihi: 1 Nisan 2012

Uzay temalı animeler
Uzay temalı en iyi animeler

Konusu: Mutta Nanba ve küçük erkek kardeşi Hibito Nanba, 2006 yaz gecesinde kaderlerini tamimiyle değiştiren bir şeye şahit olurlar. Ay’a doğru uçan bir UFO gördüklerine inanan bu iki kardeş, yaşadıkları olayın etkisiyle ileride astronot olma sözü verirler. Hibito, Ay’ı hedeflerken Mutta en büyük kardeş olarak küçük kardeşinden bir adım önde olması gerektiğine inanır ve Mars’ı hedefler. Ancak Mutta için hayat planladığı gibi gitmemektedir. Şimdi yetişkin olan Mutta, bir otomotiv şirketinde çalışıyor. Onun aksine kardeş Hibito ise Ay’a ayak basan ilk Japon olma yolunda ilerliyor. Mutta otomotiv şirketindeki işini kaybettikten sonra JAXA olarak bilinen Japon Havacılık ve Uzay Araştırma Ajansı, bir sonraki astronot seçimine katılma başvurusunu kabul eder. Eline kardeşine yetişme fırsatı geçen Mutta bakalım şimdi ne yapacak.

Cowboy Bebop

Tür: Uzay, Aksiyon, Macera, Bilimkurgu, Drama, Komedi
Bölüm Sayısı: 26
Stüdyo: Sunrise
Yayın Tarihi: 3 Nisan 1998

Uzay temalı animeler
Uzay temalı en iyi anime önerileri

Konusu: 2071 yılında insanlık, artık yaşanamaz halde olan Dünya’yı geride bırakarak güneş sisteminin birkaç gezegenini ve uydusunu kolonileştirdi. Yeni nesil Dünya’ya ait hiçbir hatıraları olmadan büyüdü. Yeni topluluklar gelişti. Bu sayede ekonomi de patladı. Aynı zamanda zengin ve fakir arasındaki eşitsizlikte arttı. Gezegenler arası suç sendikaları, gezegen hükümetlerini ve Güneş Sistemi Polisi’ni (GSP) gittikçe zorlamaya başladı. Suç faaliyetlerini kontrol edebilmek için Eski Batı’dakine benzer bir “ödül” yöntemi getirildi. Güneş sistemindeki bu yeni ödül avcılarına herkes “kovboy” diyordu.

Hikayemiz iki ödül avcısı olan, Red Dragon’un eski bir üyesi Spike Spiegel ve eski bir ISSP araştırmacısı Jet Black, onlara daha sonra katılan hiper-zeki Pembroke Welsh Corgi Ein, alacaklılar tarafından aranan Faye Valentine ve eksantrik ve parlak hacker Radical Edward etrafında dönmektedir. Cowboy Bebop’ta bolca terk edilme, hatırlanamayan travmatik hatıralar, sorunlu aşklar ile karşılaşacağız. İzlenmesi gereken Anime Önerileri listemiz de benim en çok beğendim anime.

Space Dandy

Tür: Uzay, Bilimkurgu, Komedi
Bölüm Sayısı: 13
Stüdyo: Bones
Yayın Tarihi: 5 Ocak 2014

En iyi Anime Önerileri

Konusu: Evren, garip ve gizemli bir yer iken içindeki uzaylılar daha da garip ve gizemliydi. Baş kahramanımız Dandy’nin görevi, sınıflandırılmamış uzaylıları avlayarak ödül alabilmek için kaydettirmektir. Kulağa her ne kadar kolay gelse de bu yolculukta, mistik ramen şefleri, sevimli yetimler, zombiler gibi birçok şeyle karşılaşıyor. Sevimli robot vakumlu QT, kedi benzeri uzaylı Meow ve az kullanılmış gemisi Aloha Oe‘nin yardımıyla Dandy, bütün evreni dolaşarak keşfedilmemiş türler arıyor.

Mobile Suit Gundam

Tür: Uzay, Bilimkurgu, Askeri, Aksiyon, Mekanik
Bölüm Sayısı: 43
Stüdyo: Sunrise
Yayın Tarihi: 7 Nisan 1979

En iyi Anime Önerileri

Konusu: Anime önerileri listemizde eski am güzel bir yapım var. Evrensel Yüzyılın 2079 yılı. İnsanlık, uzayda “Sides” olarak bilinen kolonilerde yaşamaktadır. Bir gün biri kendisini “Zeon Prensliği” olarak bildirir ve Dünya’yı yöneten ve hükümet organı olan Dünya Federasyonu’na savaş ilan eder. “Mobil giysiler” olarak bilinen güçlü insansı robotları kullanan Zeon, bu savaştan galip çıkar. Çatışmanın dokuzuncu ayında, Dünya Federasyonu Gundam adında kendi güçlü mobil takımını kurar. 1979 yapımı uzay temalı bu anime serisi, bir ok favori anime filmine ve dizisine ilham olmuş klasik bir anime yapımdır. 2000’li yılara kadar pek çok anime bu dizi konusundan esinlenerek yapılmıştır.

Musekinin Kanchou Tylor

Tür: Uzay, Bilimkurgu, Askeri, Komedi, Parodi
Bölüm Sayısı: 26
Stüdyo: Tatsunoko Production
Yayın Tarihi: 25 Ocak 1993

En iyi Anime Önerileri

Konusu: Ana karakterimiz Justy Ueki Tylor ortalama 20 yaşlarında olan çapkın, açgözlü ve tembel bir adamdır. Kendisine düzgün ödeme yapan ve aynı zamanda galakside sürmekte olan savaştan çok uzak olan Birleşik Gezegenler Uzay Gücü’nde iş bulmayı planlamaktadır. Her ne kadar basit bir hayat yaşamanın hayalini kursa da Tylor’ın hayalleri kendini aniden tehlikeli rehine durumunda bularak suya düşer. Mucizevi bir şekilde rehineleri kurtarmayı başaran Tylor eskimiş uzay kruvazörü Soyokaze’nin komutasını alır. Bakalım Sorumsuz Kaptan Tylor’ı hangi talihsizliklerle karşı karşıya kalacaktı? 26 Bölümlük uzay temalı anime öneri listemizin bir diğer eski yapımlarından.

Ginga Eiyuu Densetsu ( Legend of the Galactic Heroes)

Tür: Uzay, Bilimkurgu, Askeri, Drama
Bölüm Sayısı: 110
Stüdyo: Kitty Film Mitaka Studio
Yayın Tarihi: 8 Ocak 1998

En İyi Anime Önerileri – Uzay Temalı Animeler

Konusu: İdealist askeri deha Reinhard von Lohengramm ve FPA’nın içine kapanık tarihçisi Yang Wenli. Bu iki yeni nesil lider sayesinde 150 yıldır süren Galaktik İmparatorluk ve Özgür Gezegenler İttifakı arasındaki çıkmaz son bulmuştur. Reinhard, çocukluk arkadaşı Siegfried Kircheis’in yardımıyla İmparatorluğun basamaklarını adım adım tırmanırken, hem çökmekte olan Goldenbaum Hanedanlığı’nın kalıntılarıyla hem de kız kardeşini Kaiser’den kurtarmak ve insanlığı tek bir çatı altında birleştirmek için savaşmalıdır.

Uchuu no Kishi Tekkaman Blade

Tür: Uzay, Bilimkurgu, Askeri, Drama, Shounen, Macera, Aksiyon, Romantik, Mekanik
Bölüm Sayısı: 49
Stüdyo: Tatsunoko Production
Yayın Tarihi: 18 Şubat 1992

uzay temalı En iyi anime öneri listemizin son anime dizisi. Konusu: Hikayemiz MS 2300 yıllarında geçmektedir. Radam belirli bir zamanda dünyaya saldırır. Saldırıdan birkaç ay sonra ortaya bir tekkaman çıkar ve kendine Blade adını verir. Space Knights yardımı ile Radam ile savaşmaya başlar. Ancak Blade’in etrafındakilerden sakladığı geçmişiyle alakalı bazı şeyler vardır. En iyi animeler , anime önerileri listemizin sonuna geldik. Web sitemizde anime tag’ını tıklayarak ilgili içeriklerin tamamına ulaşabilirsiniz.

Hayao Miyazaki İmzalı Animeler yazımız için tıklayınız

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.